1.B - Budišov doprovodí do 1.A Křižanov a také Rapotice !!!

Černý Petr zůstal v rukách hráčů Jiskry Měřín. Prohráli svůj duel na hřišti sestupující Telče 4:3 a nechali se v posledním kole předběhnout od Křižanova a Rapotic. Křižanov vyhrál duel nejlepších jarních mužstev na půdě Budišova a Rapotice i přes jarní krizi nakonec obsadili po výhře nad Mohelnem 3. pozici a vzhledem ke změnám ve vyšších soutěžích znamená tato pozice postup. Na opačné straně tabulky se zázrak nestal a Rychnov po prohře v Hrotovicích minimálně na rok nejnižší krajskou soutěž opouští.

BUDIŠOV – KŘIŽANOV 1:3
K poslednímu utkání nastoupili domácí netradičně v pátek. Nutno ovšem podotknout, že proti původním předpokladům, v kompletní sestavě. V první půli hráli kombinační fotbal. Po přihrávce Dostála šli domácí také díky K. Nováčkovi do vedení. V poslední minutě první půle však neubránili rohový kop a nechali si dát branku do šatny, což se nakonec ukázalo jako zlomový moment. Ve druhé půli se již do hry tolik nedostávali. V 73. minutě se měla v jejich prospěch pískat jasná penalta za faul brankáře na K. Nováčka, který musel být s otřesem mozku odvezen do nemocnice. Sudí však nepochopitelně nepískal. Další šanci měli domácí po rohovém kopu, kdy Švec hlavičkoval do tyče. Míč se od ní odrazil směrem do brány a putoval po brankové čáře. Budišovští se již radovali, ale rozhodčí rozhodl, že míč nepřešel čáru celým objemem...... Závěr utkání pak Budišov absolutně nezvládl a nechali si dát dvě branky. V remízovém utkání tak v jarní části sezony poprvé ochutnali hořkost porážky a Křižanov se díky zaváhání Měřína dostal na 2. postupovou příčku.
.Góly: 34. K. Nováček – 45. Navrátil, 78. Veselý, 89. Burián. ŽK: 2:2. Diváci: 170. Poločas: 1:1. Budišov: Syrový – Langr, Houzar, Kašpar, Švec - Vašíček, Mejzlík, Večeřa (60. Koš), Dostál (80. Karas) - T. Nováček, K. Nováček (62. Carda). Křižanov: Bajer – Střecha, Novotný, P. Burián, Pálka, Studený, A. Burián, Milota, Boček, Nobicht, Veselý.

ROKYTNICE NAD ROKYTNOU – VRCHOVINA B 3:4
V zápase, ve kterém oběma celkům již o nic nešlo, viděli diváci pohledný fotbal bohatý na branky. Domácí, kteří patří mezi nejméně produktivní celky soutěže, se prosadili dokonce ve třech případech. Fotbalovější hosté ale přece jen naplnily papírové předpoklady. Po změně stran se dostali po zásluze do vedení a svůj náskok navíc ještě v 64. minutě navýšili. Rokytnice, kterou podporovala asi stovka fanoušků, ještě vzápětí snížila, neprostupná obrana hostí jí už ale nic nedovolila.
Góly: 13. Rygl, 40. Ster, 74. Ster (pen.) – 10. Němec, 27. a 64. Michal, 48. Plhal. Rozhodčí: ŽK: 1:1. Bez karet. Diváci: 100. Poločas: 2:2. Rokytnice nad Rokytnou: Veselý (46. M. Herbrych) – Šulc, Chládek, T. Hobza, Vejmelka – M. Svoboda, Nosek )70. Kašpárek), Bílek, P. Sochna, - Ster, Rygl (70. J. Herbrych).

RAPOTICE – MOHELNO 2:1
Od úvodního hvizdu byli domácí lepším celkem, hrálo se převážně na polovině Mohelna, přesto gól nepřicházel. Hosté se však dostali do vedené po standardce, kterou domácí nepokryli. Pak pokračoval tlak domácích a po narážečce Matouška s Andejem kanonýr domácích z vápna ranou k tyči vyrovnal. Další šance v prvním poločase zůstaly nevyužity a tak byl poločas 1:1.

V druhé půli se obraz hry neměnil, ale gól nepřicházel. Domácí potřebovali vyhrát, aby měli šanci na postup a svůj tlak stupňovali. Hostí hrozili z brejků a v 80. minutě málem dali gól. Za chvíli ale odcentroval Kovařík míč do vápna, ten se dostal k Martinu Lašovi, jeho střelu do břevna golman ještě částečně zlikvidoval, ale na Illkovu dorážku byl už krátký a tak se domácí dostali do vedení, které udrželi až do konce. Díky výhře Telče nad Měřínem 4:3 to znamenalo posun na 3. místo, které je díky odhlášení Boroviny z krajského přeboru v letošní sezóně místem postupovým!!!!

Góly: 33. Matoušek, 83. Ilek – 20. Drápela. Rozhodčí: Petr. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Rapotice: Soustružník – Ješina, Šic, slaný, M. Laš (88. Podpěra), Otcel (90. Vaverka), Matoušek, Milan Laš, Káňa, Ilek, Jašek (58. Kovařík). Mohelno: L. Kafka – Holař., M. Foretník, Sladký, Mužík, Malý, Kerndl (46. M. Kafka), Drápela, Šanda, Šťěpán, I. Foretník.

HROTOVICE – NOVÝ RYCHNOV 4:3
Domácí vstoupili do zápasu na výbornou, když se již v 6. minutě radovali ze vstřelené branky. Hosté se však nezalekli a ještě do konce poločasu vyrovnal agilní Růžek. Druhý poločas patřil jednoznačně domácím, kteří i díky vyloučení hostujícího hráče měli cestu za třemi body usnadněnu. Hosté, kteří téměř třetinu zápasu hráli pouze v deseti, se ale nezatáhli a produkovali ofenzivní fotbal, k úspěchu to ale nakonec nevedlo.
Góly: 6. Škoda, 59. Hrůza (pen.), 75. J. Dobrovolný, 90. Pachr – 35. Růžek, 46. a 65. Komárek. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:8. ČK: 0:1, 67. Růžek. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Hrotovice: Růžička – Třepechal, P. Slatinský, Pachr, M. Škoda, M. Dadvid, Hrůza, Dufek (80. J. Slatinský), O. Dobrovolný (43. Nováček), L. Škoda, J. Dobrovolný (70. J. David). Nový Rychnov: Martínek – Parkan, Chalupa, Borysyuk, Švec, Koubek, Růžek, Loskot, Hájek (50. Nortek), Zeman, Komárek.

BEDŘICHOV – JAKUBOV 0:1
Hosté se ujali vedení po čtvrt hodině hry, kdy si domácí stopeři nepočínali důrazně, Fornámek mezi nimi proklouzl a z hranice vápna otevřel krásným angličanem skóre. Ve druhé půlce srovnal na nastřelené tyče G. Cabúk, po něm se v dobrých příležitostech ocitl D. Cabúk, Škoda a Vaněk, ale znovu ani jeden nedokázal gólmana Jakubova překonat. Na druhé straně se po přečíslení tří proti jednomu vyznamenal Vrzáček.
Gól: 15. Forman. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas 0:1. Bedřichov: Vrzáček – G. Cabúk, D. Mašek, Paiskr (66. Lindourek), Pokorný – Vaněk, D. Oberreiter, P. Mašek, A. Oberreiter – Škoda (72. D. Cagúk), Bláha (85. Lacina). Jakubov: Klíma – Zika, Tržil, Košák, Miroslav Dunkler – Forman, Kratochvíl, Pranč, Michal Dunkler – Pacas, Milan Dunkler.

TELČ – MĚŘÍN 4:3
Už ve 2. minutě potvrdili hosté roli favorita, a díky trefě Heřmánka šli do vedení. Vzápětí ale dokázala Telč odpovědět, když se z přímáku pěkně trefil Dolejský. Měřín šel ještě jednou znovu do vedení, ale Šoukalova radost netrvala dlouho. Bartušek proměnil penaltu a nastartoval svůj tým k obratu.
Telč využila špatného rozpoložení hostů a po rohu se prosadil Jančo. Na 4:2 zvýšil v 75. minutě přesným volejem Bartušek. V závěru snížil Kolda, ovšem to bylo ze strany hostů vše.
Góly: Bartušek 2 (1 z PK), Jančo, Dolejský – Heřmánek, Šoukal, Kolda. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas 1:1. Telč: Nedorost – D. Všohájek, J. Všohájek, Dolejský – Straka, Jančo, P. Bartušek, Chalupa – Jakubec (80. Pelej, Holý.

RUDÍKOV – LUKA NAD JIHLAVOU 4:4
Domácí měli sice v začátku zápasu míč častěji na svých kopačkách, byli to však hosté, kteří se dostali do vedení díky přesné ráně Duby. Rudíkov však vystupňoval tlak a do konce úvodního poločas srovnal Pospíšilem. Po změně stran se hrálo prakticky bez obran. Za domácí úřadoval především Mikiska, který zaznamenal dvě branky. Hosté ale byli ale v útočení taktéž mimořádně úspěšní, což potvrdil i Gavaler, který minutu před koncem normální hrací doby stanovil konečný výsledek na 4:4.
Góly: 42. Pospíšil, 56. a 68. P. Mikiska, 75. L. Mikiska – 26. Duba, 70. A. Urban, 77. Vyskočil, 89. Gavaler. Rozhodčí: Slezák. ŽK: bez karet. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Rudíkov: L. Trnka – Benáček, Rojík, Toufar, J. Trnka (65. Kudrna), Nožička, Salák, M. Mikiska, Pospíšil (46. P. Mikiska), Mejzlík, L. Mikiska (90. Sedláček). Luka nad Jihlavou: Plavec – Kubeš, Vyskočil, Hintukus, Mlch, Urban, Trombelli, Kourek, Merhaut, Gavaler, Duba.