Pacov nezvládl domácí duel s Velkou Bíteší a vrací se po roce do 1.A

Až poslední kolo přineslo rozřešení sestupové tajenky. Po remíze 2:2 v Pacově se zachránila Velká Bíteš a sestupuje právě Pacov. Bítešským hrdinou se stal střelec vyrovnávací branky Tomáš Pelán. V dalších utkáních se už o nic důležitého nehrálo, přesto si diváci přišli v některých duelech na své. Radost domácím udělali především Janovice, které rozstřílely Jemnicko 4:0. Naopak gólu se nedočkali diváci v souboji Budějovic s Humpolcem. Velkou změnu čeká KP příští rok, objeví se v něm hned 5 nových či staronových mužstev. Kromě Pacova a Žírovnice opouští KP také Borovina (jde do 1.B) a Janovice (jdou do 1.A), které se rozhodli přihlásit pouze do nižších soutěží.

PELHŘIMOV – HARTVÍKOVICE 2:1
V prvním poločase měl každý z týmů tři slibné příležitosti.Ve 30.minutě se trefil jako jediný v prvním poločase Horváth.V další velké šanci se ocitl po přihrávce Mička Duša,ale v jasné pozici nastřelil brankáře.Po přestávce už příliš šancí nebylo,ale domácím se podařili dva brejky v rozmezí tří minut a na konci obou byl úspěšný Krtek.V utkání ve kterém se již nemohlo nic změnit na druhém místě Hartvíkovic, hosté již nenašli sílu na tyto rychlé branky odpovědět.Stínem utkání byl závěr a několik rasistických urážek vůči střelci jediné branky hostů Horváthovi.
Góly: 67. a 69. Krtek – 29. Horváth. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Pelhřimov: J. Moravec – Kmoch, Krčil, Vacek (60. Kuš), Kocián – Krtek, Máca, M. Moravec, Liška (78. Vaněk) – Rumanovský (46. regásek), Adamec. Hartvíkovice: Chalupa – Bdžoch, Chládek, Davídek, Kašpar – Duša, Neumann, Hošek, Hanák (60. Záviška), Mičko – Horváth.

BOROVINA-OPATOV – OKŘÍŠKY 2:0
Až do posledního kola si museli příznivci obou mužstev počkat na malé derby.
Protože výsledek utkání nemohl nijak zvlášť ovlivnit postavení obou mužstev v konečné
tabulce, šlo zde hlavně o prestiž. Domácí měli na začátku utkání větší chuť do útočení.Hosté
zvolili vyčkávací taktiku. Už ve 4 min. poslal Prokeš do šance Pokorného,ale Fiala byl
u míče dřív a slibnou akci domácích zmařil.Ve 12 min přetáhl Zvěřina centr až na druhou
stranu na nabíhajícího Brzezinu.Následoval ostrý centr a Fiala měl plné ruce práce.Hosté
se dostali do vážnější situace až po 20min. hry. S Dočkalovou střelou z 20 metů musel Kantor
ukázat svoje umění a vyrazil míč na roh.Ve 34 min si narazil míč Zvěřina se Štěpničkou a tvrdou střelou z 25mertrů protáhl Fialu.Na druhé straně pokus Valenty skončil vedle domácí
branky.V závěru poločasu měli domácí velkou příležitost,ale střela Pokorného bez přípravy
po centru Štěpničky jen těsně minula levou tyč.Těsně před odchodem do šaten skončil také
pokus Bastla vedle domácí branky.
Druhý poločas začala obě mužstva hodně vlažně .Až 53min. se Štěpnička protáhl po křídle
jenže zkušený Fiala stačil včas vyběhnout.Hned z protiútoku se od půlící čáry řítil k domácí
brance Valenta,ale vracející se Rambousek ho stačil zastavit ještě před pokutovým územím.
V 65min. měl Valenta další možnost,ale u pravé tyče minul.Poslední deset minut ale patřilo
domácím. V80 min. byl na rohu velkého vápna faulován Prokeš.Míč si postavil Brzezina
a jeho střela prolétla klubkem hráčů až do sítě a domácí se mohli radovat 1 : 0.Od této chvíle
byla jasná převaha na kopačkách domácích hráčů.V 84 min. se vydal k velkému sólu z půlky
hřiště Novák.Proběhl obranou hostí a po vybíhajícím Fialou zvýšil na 2 : 0.Za minutu prověřoval Novák Fialu znova, ale tentokrát si s jeho střelou Fiala poradil.Na míč z hlavy
Tomka si počkal u levé tyče Dočkal a uklidil ho do bezpečí.Poslední slibnou akci domácích
měl na kopačce Rubák ale pozorný Fiala včas vyběhl.V pěkném utkání o které se zasloužila
obě mužstva neměli rozhodčí mnoho práce.Vítězstvím 2 :0 se domácí rozloučili se soutěží
a poděkovali svým příznivcům.
Góly: 79. Brzezina, 82. Novák. Rozhodčí: Doležal. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Borovina-Opatov: Kantor - Rambousek, Kohlstrom (68. Rubák), Štveráček, Pavlík (59. Novák) - Zvěřina, Tomek, Brzezina, Štepnička - Pokorný, Prokeš. Okříšky: Fiala - Dočkal,Valenta, Jůza, Malý - Z. Tůma, Jeřábek, Večeřa, Hekerle, Herálecký, Tůma.

JANOVICE – JEMNICKO 4:0

Rozlučku s krajským přeborem si připravili domácí hráči ve velkém stylu. Už v 5. minutě běžel sám na gólmana Lovětínský, gólman Růžička mu ale radost překazil. V 15. minutě nahrál Lovětínský do křídla Cinkovi, ten utekl bekům, naservíroval míč před Špendlíčka a ten se nezmýlil. V 35. minutě zahrál jeden z hostujících hráčů ve vápně rukou a Rychtecký nevídanou dělovkou málem protrhl síť. Třetí ránu zasadili Jemnicku v pohodě hrající domácí ještě před odchodem do kabin. Po faulu na Lovětínského proměnil penaltu Špendlíček.
Lovětínský pak rozkmital břevno, Fišer zahodil obě své šance a podobně dopadl Šeda, který se nakonec dočkal a v 79. minutě přetavil přihrávku Lovětínského ve čtvrtý gól.
Góly: 15. a 43. (PK) Špendlíček, 35. Rychtecký (PK), 79. Šeda. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 1:2. Diváci: 130. Poločas 3:0. Janovice: Neumann – Lokvenc (10. Vomela), Hamara, Reiterman, Tržil – Cink (60. M. Matějíček), Lovětínský, Fišer, Šeda (80. Rezničenko) – Rychtecký, Špendlíček. Jemnicko: Růžička – Sevelda, Křivánek, Obrdlík, Kincl – Novotný, Ďurač, Krejča, Koutný – Anděl (50. Čech), Cech (73. Gardoň). Nejlepší hráči: Lovětínský, Špendlíček, Hamara.

POLNÁ – ŽIROVNICE 3:2

Od začátku utkání se okleštěné sestavy obou týmů hledaly, ovšem hned první pěkná kombinační akce domácích, na jejímž konci stál Kovář, skončila gólem. Hosté vyrovnali po rychle rozehraném autu a přesném zakončení Cvacha.
Ve druhé půlce šli do vedení opět Polenští. Mezera si udělal na šestnáctce prostor a nedal Šamalovi šanci. Jenže Žirovnce opět odpověděla. Po zmatku v domácí defenzivě, kde se nedomluvila obrana s gólmanem, se dostal k míči Staněk a vyrovnal. Sestupujícímu týmu hostů ale nebyl rozlučkový bod přán. V 76. minutě propasíroval míč důrazný Tlačbaba za záda Šamala.
Góly: 11. Kovář, 54. Mezera, 76. Tlačbaba – 30. Cvach, 69. Staněk. Rozhodčí: Talpa. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas 1:1. Polná: Rychtecký – Mezera, Pártl, Frolda, Kratochvíl (46. Adamec) – Krčál, Kovář, Körber, Boháček – Tomas (73. Vlach), Gondek (46. Tlačbaba). Žirovnice: Šamal – P. Houška, Jeřínek, Beneš (46. Makovička), Kořínek – Rosťa Časta, Staněk, T. Houška, Zaňák (75. Mach) – Cvach, Pokorný.

VRCHOVINA – BYSTŘICE 1:1

Velké vedro poznamenalo i tempo utkání. V prvním dějství bylo k vidění na obou stranách po šanci. Nejprve zahrozil domácí mladíček Sklenář, při úniku mezi obránci ovšem nastřelil jen dobře postaveného Trávníčka. Na druhé straně šel sám na brankáře Havlíček, ale z tutovky vůbec netrefil Krupíkovu branku.
Góly začaly padat až po přestávce. Nejprve nabíhajícího Chrásta srazil ve velkém čtverci Matuška a kopala se penalta, ze které Michal Skalník nekompromisní ranou pod břevno poslal Vrchovinu do vedení. To ovšem vydrželo jen čtyři minuty. Zdeněk Sklenář potvrdil, že přímé kopy jsou jeho kategorie a bomba, kterou ve zdi tečoval Suský, přinesla vyrovnání. Bystřice chtěla rozhodnout, ale obávaný kanonýr Holý se včera pouze zastřeloval.
Góly: 55. M. Skalník – 59. Z. Sklenář. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 0:2. Diváci: 400. Poločas: 0:0. Vrchovina: Krupík – Mrkos, Suský, O. Poul, Polášek (90. Hiesböck) – Kalich, K. Skalník (46. Josífek), Wolker, Chrást (74. Daniel) – M. Skalník, J. Sklenář. Bystřice: Trávníček – Kozáček, Sysel, Vícha (46. Buchta, 73. Veselý), Mitáš – Vrzal (66. Špatka), Matuška, Z. Sklenář, Zbytovský – Holý, Havlíček.

M. BUDĚJOVICE – HUMPOLEC 0:0
Ani jediný gól nakonec neviděli diváci v Moravských Budějovicích, obě mužstva si však brankových příležitostí vytvořila dostatek. Velkou šanci domácí promarnili ve 48. minutě, kdy Veselý po centru Černého z malého vápna přestřelil branku. Činili se i hosté, ale pozorný gólman Klouda byl pokaždé připravený. V 66. minutě měly Moravské Budějovice opět možnost vsítit branku, jenže Škoda asi z deseti metrů svatyni hostů minul. V posledních minutách zápasu se vyznamenal gólman Klouda, který hned ve třech případech vychytal hostující útočníky.
Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Moravské Budějovice: Klouda – Novotný, K. Busta, O. Busta, Krejčí - M. Černý, Škoda, Vranka (65. M. Černý), Veselý (56. Pařízek) - Malík, Michal (56. Šabatka). Humpolec: Kříž – Kotek, Hes, Procházka, Kopič (46. Kameš), Jíša, Trupsa, Janda, Paďha, Schmiedl, Š. Šplíchal.

TŘEBÍČ B – ŽDÍREC 0:2
Domácí měli od úvodních minut mírnou převahu a zaslouženě se dostávali do gólových příležitostí. Své šance ale rezerva Třebíče zahazovala. V ideálním střeleckém postavení selhal Netoušek i Linhart. Ve druhém poločase musel předčasně do sprch gólman hostí, ani to však domácím k tomu, aby skórovali, nepomohlo. Naopak hosté udeřili v posledních minutách, kdy na obě branky přihrával agilní Mareš a velkou měrou se zasloužil o tři body pro hosty.
Góly: 76. Doležal, 89. Havel. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 1:2. ČK: 0:1, 48. Benc. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Třebíč B: Hradecký – Brabenec, Ošmera, Prokop, Venhoda – Heres (76. Dvořák), Durajka, Linhart, Smažil – Man (46. Svoboda), Netoušek (70. Hruška). Ždírec: Benc – Smejkal, Doležal, Klupka (48. Šváb), Carda – Mareš, Šnobl, Čalkovský, Blažek – Kolouch (60. Doležal), Sobotka (70. Havel).

PACOV – V. BÍTEŠ 2:2
Od prvních minut bylo vidět jaké herní styly oba týmy vyznávají. Pacov předváděl svou klasickou technickou hru. Naopak Velká Bíteš spoléhala na zajištěnou obranu a hrozila z protiútoků, k záchraně jí stačila totiž pouze remíza. Fotbalisté Spartaku věděli, že k jistotě účasti v nejvyšší krajské soutěži jim stačí nerozhodný výsledek.
První velkou příležitost spálil domácí Vlk ve 20. minutě, který ztroskotal na opoře hostujících fotbalistů, brankáři Šulovi. O minutu později zkoušel jeho pozornost prověřit domácí kapitán Kolací střelou z rohu velkého vápna, ale jistota ve velkobítešské brance opět svůj tým podržela. Ve 26. minutě vyprodukovala domácí defenziva hrubku, hosté šli sami na gólmana, dokázali ho prostřelit, ale na brankové čáře zachraňoval vracející se Šlechta.
Ovšem z následného rohu se fotbalisté Spartaku už mohli radovat. Po chybě obrany i brankáře si gólový úspěch mohl připsat Berka. Další vzrušení před brankou hostů přinesl centr Vlka, který doposud vynikajícímu Šulovi prolétl pod rukou a Marcel Čech měl před prázdnou bránou lehkou práci.
Do druhého poločasu domácí nastoupili s vědomím, že musejí ještě nějaký ten gól přidat a neinkasovat. V 58. minutě se Kubů šikovně obtočil ve velkém vápně okolo Lázničky, který ho stáhl a pískala se penalta. S tou si důrazně poradil Vejsada. Radost ochozů ovšem netrvala dlouho. Pacovští jako by přestali hrát, a navíc se opakovala hrubka v obraně jako z prvního poločasu.
Po centru z pravé strany se balon dostal na nohu Tomáše Pelána, který se z dvaceti metrů nemýlil a zařídil tak Velké Bíteši potřebnou remízu..
V posledních dvaceti minutách se domácí snažili nepříznivý výsledek zvrátit na svou stranu, ale byla na nich vidět únava. Poslední větší šance se pacovským naskytly čtvrt hodinky před koncem. Kdy se Maršík napřáhl a prudký střílený centr prolétl pokutovým územím. „Ke konci nám docházely síly na zvrat. Bez tréninků to prostě nejde,“ smutnil pacovský Grombíř.
Góly: 40. Čech, 58. Vejsada (PK) - 28. Berka 64. T. Pelán. Rozhodčí: Švec. ŽK: 3:3. Diváci: 400. Poločas: 1:1. Pacov: Basík – Vejsada, Grombíř, Zíka, Šlechta (67. Jaroslav Praveček) – Maršík, Kolací, Vlk, Čech – Kubů (84. Zeman), Hrobský. V. Bíteš: Šula – Láznička, Trojan, T. Pelán, Vrba – Veselý, Šeba (49. Ivančík), Buchta – Hammer, Berka.