Pospěch přiblížil Artmedii k postupu

[b]Aktualizováno.[/b] Český útočník Zbyněk Pospěch výraznou měrou přispěl k tomu, že slovenský mistr Artmedia Petržalka je zase o krok blíže k vysněnému postupu do základní skupiny Ligy mistrů. V úvodním utkání 2. předkola na hřišti finského Tampere United totiž již po devíti minutách otevřel skóre, když přeloboval brankáře. Domácí sice záhy vyrovnali, ale Artmedia si díky brankám Obžery a Pirosky odváží do odvety nadějný výsledek 3:1.

Pospěch přitom do utkání málem nenastoupil, protože si z ligového zápasu se Žilinou odnesl naraženou čelist a lehký otřes mozku. Nakonec se ale dal do pořádku a odehrál téměř celý zápas. Naopak jeho český spoluhráč Radek Dosoudil kvůli viróze chyběl ve stoperské dvojici Artmedie. Vedle Pospěcha tak z českých fotbalistů zasáhl do hry jen Aleš Urbánek, který odehrál celé utkání na levé straně obrany.

Naopak těžkou odvetu před sebou má trio českých reprezentantů v dresu Anderlechtu Brusel. Ten totiž doma překvapivě prohrál 1:2 s běloruským mistrem BATE Borisov. Belgický celek se sice ujal vedení díky Gilletovi, ale už za minutu fauloval v pokutovém území Wasilewski, za což dostal červenou kartu. Z nařízené penalty Krivec překonal českého brankáře Daniela Zítku a tři minuty před koncem už rovněž v deseti hráčích dokončil obrat Něchajčik.

V dresu Anderlechtu hrál vedle Zítky také záložník Jan Polák. Třetí z českých reprezentantů v Bruselu útočník Stanislav Vlček sledoval zápas z lavičky.

Prohru 1:2 zaznamenala i polská Wisla Krakow s českým záložníkem Tomášem Jirsákem. Ta však nastoupila na hřišti Beitaru Jeruzalém a prohru může odčinit v domácím zápase.

Nejblíže postupu do 3. předkola má dánský Aalborg, který doma porazil bosenskou Modriču 5:0. Nakročeno za postupem má také kyperský Anorthosis Famagusta, který překvapivě porazil rakouský Rapid Vídeň jasně 3:0. Stejný výsledek uhrály i Panathinaikos Atény a Dinamo Záhřeb.

Výsledky - 2. předkolo, 1. zápasy:

Tampere United (Fin.) - Artmedia Petržalka 1:3 (1:2)
Branky: 16. Niemi - 9. Pospěch, 20. Obžera, 86. Piroska.

Aalborg (Dán.) - Modriča (Bosna a Herc.) 5:0 (3:0)
Branky: 16. Johansson, 41. Jakobsen, 44. Brömer, 52. Due, 89. Caca.

Beitar Jeruzalém - Wisla Krakov 2:1 (0:1)
Branky: 61. a 79. Baruchian - 28. Pawel Brožek. ČK: 89. Zienczek (Wisla).

Fenerbahce - MTK Budapešť 2:0 (1:0)
Branky: 16. Carlos, 59. Selcuk.

IFK Göteborg - FC Basilej 1:1 (1:1)
Branky: 32. Olsson - 25. Huggel.

Anderlecht Brusel - BATE Borisov (Běl.) 1:2 (0:0)
Branky: 66. Gillet - 68. Krivec z pen., 87. Něchajčik. ČK: 67. Wasilewski - 75. Stasevič.

Anorthosis Famagusta (Kypr) - Rapid Vídeň 3:0 (1:0)
Branky: 46. a 90.+2 Sosin, 35. Skopelitis.

Glasgow Rangers - FBK Kaunas 0:0

Panathinaikos Atény - Dinamo Tbilisi 3:0 (2:0)
Branky: 44. a 74. Salpingidis, 22. Ivanschitz.

Domžale (Slovin.) - Dinamo Záhřeb 0:3 (0:3)
Branky: 11. Vrdoljak, 21. Sammir, 40. Tadič.

[ 30.7.2008 - ČTK | Foto: fcartmedia.sk ]