Sparta zdolala Mladou Boleslav díky Kadlecovi

[b]Aktualizováno.[/b] Sparťané vstoupili do nového ligového ročníku vítězstvím nad Mladou Boleslaví 1:0. V dramatickém utkání rozhodla branka, kterou vstřelil v 69. minutě Michal Kadlec. Hosté vzápětí trefili tyč a před koncem jim největší možnost sebral brankář Kozáčik.

On-line přenos z utkání jste mohli sledovat zde.

Nové sezony se fanoušci nemohli dočkat, a tak už dlouho před zápasem stály před pokladnami dlouhé fronty, do hlediště nakonec dorazilo v ideálním fotbalovém počasí přes patnáct tisíc diváků. Ještě před zápasem jim byly představeny nové letenské posily, ale na hřišti se v základní sestavě nakonec objevili pouze Berger s Kučerou.

Sparta začala zápas ve stejném rozestavení jako v Tiraspolu s jediným útočníkem a její ofenziva nebyla tak úderná, jak by si fanoušci přáli. Berger s Kolářem, který nahradil distancovaného Kušníra, sice měli zjevně doplňovat Slepičku, ale příliš se jim to nevedlo. Také proto, že nově sestavená boleslavská obrana pracovala poměrně jistě a střelecké pokusy Kladrubského či Huška neměly velkou šanci uspět.

I hosté začali opatrně, exsparťan Sylvestre se neujal režisérské taktovky nijak pevně. Jako první se sice pokusil střelecky ohrozit sparťany, ale o mnoho lépe vypadala tvrdá rána Kysely.

První poločas přinesl i dva dramatické okamžiky - nejdříve ve 24. minutě nepotrestanou ruku boleslavského Kaliny uvnitř šestnáctky a poté sražení Pecky sparťanským stoperem Řepkou ve středu hřiště, po němž se hosté dožadovali přísnějšího trestu než žluté karty. Největší šanci měli sparťané krátce předtím, kdy se Slepička uvolnil na hranici trestného území a pálil ke vzdálené tyči, ale Miller byl znovu na místě.

Do druhého poločasu poslal trenér Lavička útočníka Wilfrieda, ale těsně po změně stran se dostal do šance Rajnoch, který zapomenut před Kozáčikem nastřelil jen boční síť. Sparta se snažila zvýšit svou útočnou snahu. Nejprve se objevil v šestnátce osamocený Slepička, ale byl už v záklonu a jeho hlavička neměla naději. Nejvíce od začátku zápasu se tleskalo v 57. minutě, kdy rychlá kombinace skončila přihrávkou Wilfrieda a následnou dělovku Matušoviče vytěsnil Miller na roh.

Sparťanský tlak se zvyšoval a v 68. minutě ostrá rána Slepičky jen těsně minula boleslavskou branku. O minutu později už byl ale stadion na nohou - Michal Kadlec se rozhodl neočekávaně napálit směrem na Millera přízemní ránu, kterou hostující brankář přes chumel hráčů zahlédl až ve chvíli, kdy míč přešel brankovou čáru.

Hosté okamžitě kontrovali, akce po rozehrání skončila Papadopulosovou střelou do tyče a odstartovala ofenzivní podívanou s řadou šancí. Tu největší měl devět minut před koncem Nečas, ale skvělý postřeh Kozáčika jeho pokus z osmi metrů zmařil a náhradní gólman se z bývalého slávisty stal rázem hrdinou sparťanů.

Sparta Praha - Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branka: 69. Kadlec. Rozhodčí: Jílek - Zlámal, Lhoták. ŽK: Kadlec, Řepka, Kučera, Zeman - Sylvestre, Poláček, Rajnoch. Diváci: 15.521.

Sparta: Kozáčik - Voříšek, Řepka, Kučera, M. Kadlec - Kladrubský, Hušek - Kolář (46. Wilfried), Berger, Matušovič (64. Zeman) - Slepička (90+1. Došek). Trenér: Lavička.
Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Procházka, Janíček, Hrdlička - Kysela, Sylvestre (64. Ganugrava), Rajnoch, Poláček (72. Nečas) - Pecka (78. Řezníček), Papadopulos. Trenér: Hapal.

[ 2.8.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]