Dvacet nejlepších letních přestupů

Dvacet nejlepších letních přestupů

Internetový portál goal.com vybral dvacet nejlepších přestupů letošního léta. Roli při výběru hrála hlavně forma fotbalisty v posledním roce, jeho potenciál do budoucna a také částka, za kterou přestoupil.

20. místo: Gianluca Zambrotta (z Barcelony do AC Milán)
Je jedním z nejlepších obránců světa, ale v uplynulých dvou letech se mu ve Španělsku příliš nedařilo. Milán je jeho oblíbeným týmem a rád by zde našel ztracenou formu, kterou oplýval zejména na světovém šampionátu v roce 2006. Jestli je na světě klub, kde najde stoprocentní podporu, pak je to právě AC Milán.

19. místo: Mirko Vučinič (z Lecce do AS Řím)
AS Řím konečně získal kanonýra Mirka Vučiniče. Ten přestoupil z Lecce poté, co na něj Řím měl pouze poloviční právo. Zaplatil 12 milionů eur a bude doufat, že forma černohorského střelce půjde nahoru. V posledním roce totiž předváděl v dresu AS obdivuhodné výkony.

18. místo: Martín Cáceres (z Villarrealu do Barcelony)
Dvacetiletý Uruguayec je považován za jednoho z nejlepších obránců ve španělské lize. Barcelona zaplatila Villarealu 16 milionů eur, ale tato investice by se jí měla vrátit i vzhledem k tomu, že opora zadních řad Carles Puyol pravděpodobně brzy ukončí kariéru.

17. místo: Tomáš Ujfaluši (z Fiorentiny do Atlétika Madrid)
Atlético Madrid získalo v osobě Tomáše Ujfalušiho velkou posilu do zadních řad. Bývalá opora Fiorentiny a pilíř českého národního týmu tak po letech v Německu a Itálii zamíří na vysněné angažmá do Španělska.

16. místo: Giovani Dos Santos (z Barcelony do Tottenhamu)
Barcelona měla dobrý důvod proto, aby Dos Santos odešel. V souboji o místo v sestavě s Bojanem Krkičem šanci příliš nedostával. Ani jeho pozice v kabině nebyla dobrá. Do Tottenhamu odešel za 6 milionů eur. Katalánský klub ale může dostat další bonusy v závislosti na úspěšnosti jeho působení v Anglii.

15. místo: Hatem Ben Arfa (z Lyonu do Marseille)
Marseille přišla o Samira Nasriho, který přestoupil do Arsenalu. Ben Arfa je však kvalitní náhradou a Olympique doufá, že se mu nákup vyplatí.

14. místo: Alberto Gilardino (z AC Milán do Fiorentiny)
Možná se zdá, že "Fialky" získaly střelce bez formy a za zenitem. Ale doufají, že bude fungovat spolupráce mezi ním a rumunským kanonýrem Adrianem Mutuem. Důležitým vstupem do sezony bude třetí předkolo Ligy mistrů, kde Fiorentina narazí na pražskou Slavii.

13. místo: Seydou Keita (ze Sevilly do Barcelony)
Ze Sevilly přišel za 15 milionů eur a v Barceloně doufají v jeho spolupráci s Yayou Tourém ve středu pole. Také Lionel Messi nebo Andrés Iniesta by měli být hráči, se kterými si Keita bude v souhře velmi rozumět.

12. místo: Ezequiel Garay (z Racing Santander do Realu Madrid)
O tohoto hráče měla nejprve velký zájem Barcelona, ovšem dlouho se čekalo, než Frank Rijkaard odejde, a Madrid mezitím stačil hráče angažovat. Velmi to připomíná situaci před několika lety, kdy podobným způsobem přestoupil Sergio Ramos.

11. místo: Deco (z Barcelony do Chelsea)
Dekovi už je přes třicet let a přestupem do Chelsea má co dokazovat. Na uplynulém EURO předváděl skvělé výkony. Není to typ jako Frank Lampard, ale má pro tým svůj význam. Je velmi tvořivý a skvěle čte hru. S Ballackem a Essienem tak Chelsea bude mít zálohu snů a můžeme se těšit na ofenzivní fotbal, který kouč Scolari slibuje.

10. místo: Amantino Mancini (z AS Řím do Interu Milán)
José Mourinho má rád rychlý a tvrdý fotbal a také proto si vybral do svého týmu Manciniho. Měl by předvádět podobnou hru jako Arjen Robben za Portugalcova působení v Chelsea.

9. místo: David Bentley (z Blackburnu do Tottenhamu)
Skvělý přestup se podařilo dotáhnout do konce a Tottenham tak získal velice nadějného krajního záložníka nebo útočníka. S Modričem a Dos Santosem by tak Spurs měli mít do startu nové sezony velice kvalitní ofenzivu.

8. místo: Robbie Keane (z Tottenhamu do Liverpoolu)
Liverpool si mne ruce. Do týmu přišel hráč, který je schopen k Torresovým 25 až 30 gólům za sezonu přidat dalších patnáct až dvacet. Liverpool proto neváhal investovat do Keana nemalou částku a doufá, že nový ročník mu konečně přinese ligový titul.

7. místo: Amauri (z Palerma do Juventusu)
Brazilsko-italský střelec prokázal své kvality už při svém působení v Palermu, ovšem jeho cílem bylo proniknout do některého z top klubů Evropy. Získal ho Juventus, se "Starou dámou" si může zahrát Ligu mistrů a ukázat tak své kvality a potenciál na evropské scéně.

6. místo: Daniel Alves (ze Sevilly do Barcelony)
Chelsea, Real Madrid, Liverpool, nebo Manchester United. Všechny tyto kluby kroužily okolo Daniela Alvese, ale ten nakonec skončil v Barceloně. Ta za něj zaplatila 30 milionů eur, ale získala tak jednoho z nejlepších útočných obránců od dob Roberta Carlose.

5. místo: Samir Nasri (z Marseille do Arsenalu)
Talentovaný francouzský hráč se v následující sezoně připojí k mladému týmu Arsenalu. Často jbávý označován jako nástupce Alexandra Hleba, ale někteří ho spíše vidí jako nového Zidana. Uvidíme, co bude předvádět v dresu Arsenalu, který každopádně získal výborného tvůrce hry.

4. místo: Ronaldinho (z Barcelony do AC Milán)
Možná hazard, možná ne. Ronaldinho sice nepředvádí tak oslnivé výkony jako v minulých letech, ale po tvrdém tréninku se může dostat zpět do formy a další čtyři nebo pět let předvádět pěkný fotbal v dresu AC Milán.

3. místo: Luka Modrič (z Dinama Záhřeb do Tottenhamu)
Přes zájem Barcelony nebo Chelsea zakotvil skvělý chorvatský středopolař v Tottenhamu. Vyztuží tak zálohu týmu Juandeho Ramose, který před novou sezonou získal několik velmi zajímavých posil.

2. Alexander Hleb (z Arsenalu do Barcelony)
Skvělý přestup se podařil Barceloně, když získala běloruskou hvězdu z Arsenalu. Očekává se spolupráce s Lionelem Messim nebo se staronovým spoluhráčem Thierrym Henrym.

1. místo: Mathieu Flamini (z Arsenalu do AC Milán)
Nedoceněný Francouz byl jedním z nejlepších hráčů Arsenalu minulé sezony. Milán tak získal skromného a pracovitého fotbalistu, a postaral se tak o zatím nejlepší přestup letošního léta.

[ 5.8.2008 - eFotbal.cz | Foto: skysports.com ]