Slavia si veze z Florencie dvougólové manko

Slavia Praha prohrála v prvním zápase třetího předkola Ligy mistrů na hřišti Fiorentiny 0:2. O vítěznou trefu italského týmu se hned na začátku utkání postaral Mutu, skóre pečetil po změně stran hlavičkou Gilardino. Pokud bude chtít Slavia postoupit do základní skupiny elitní soutěže, bude muset za dva týdny v Edenu dát italskému soupeři nejméně tři góly.

Ohlasy trenérů a hráčů

Fiorentina měla bleskový vstup do utkání. Ve 3. minutě zahrával volný přímý kop z 25 metrů útočník Mutu a pěknou střelou do pravého horního rohu Vaniakovy branky otevřel skóre. Poté tempo hry opadlo, slávisté kazili přihrávky a na polovinu soupeře se dostali prakticky až v 18. minutě. Fiorentina naopak nikam nespěchala, přičemž jejím občasným centrům do vápna chyběla přesnost.

Zvýšit náskok "Fialek" mohl po půlhodině hry střelou ze 30 metrů Kuzmanovič, ale míč prošel těsně vedle tyče slávistické branky. Domácí i nadále kontrolovali zápas a jejich tlak vyvrcholil před poločasovou přestávkou, kdy se pokoušel v dobré pozici hlavičkovat Gilardino, jenže minul. Červenobílí se v první půli prezentovali ustrašeným výkonem bez náznaku vážnější brankové šance.

Po změně stran se taktovky opět ujala Fiorentina a mohla zvýšit. Tři minuty po přestávce se totiž postavil k volnému přímému kopu Vargas a Vaniak měl co dělat, aby jeho jedovatou střelu vyboxoval alespoň na rohový kop. "Fialky" se nakonec dočkaly druhé trefy paradoxně v momentě, kdy Slavia začala aktivně tvořit hru. Po rohovém kopu v 58. minutě poslal míč za Vaniakova záda Gilardino. Stejný hráč se tváří v tvář slávistickému brankáři ocitl ještě v 65. minutě, jenže tentokrát namířil svůj pokus jen do ležícího Vaniaka.

Červenobílí působili fotbalovějším dojmem než v prvním poločase, nicméně vážnějí šanci si nevypracovali. Naopak potřetí inkasovat mohli v 73. minutě, kdy Mutuův rohový kop prošel přes dva slávistické hráče až k Vaniakovi, který ho na poslední chvíli vyškrábl z branky. Hodně horko bylo ve slávistické šestnáctce také v 78. minutě po rohovém kopu Fiorentiny, kdy se k míči dostal Kröldrup, ale místo střely na něj šlápl. V závěru už Fiorentina jen kontrolovala vývoj utkání a nakonec vyhrála zaslouženě 2:0.

Výsledek:

Fiorentina - Slavia Praha 2:0 (1:0)
Branky: 3. Mutu, 58. Gilardino. Rozhodčí: Webb - Cann, Mullarkey (všichni Angl.). ŽK: Belaid. Diváci: 32.560.

Fiorentina: Frey - Zauri, Kröldrup, Dainelli, Vargas (64. Almirón) - Gobbi, Melo, Kuzmanovič - Gilardino (74. Pazzini), Mutu (74. Osvaldo), Santana. Trenér: Prandelli.
Slavie: Vaniak - Suchý, Brabec, Latka, Hubáček - Gebre Selassie (52. Belaid), Tavares, M. Jarolím (61. Necid), Janda (73. Krajčík), Švento - Šenkeřík. Trenér: K. Jarolím.

[ 12.8.2008 - eFotbal.cz | Foto: Reuters ]