Kincl zařídil Bohemians první ligovou výhru

[b]Aktualizováno.[/b] Bohemians Praha slaví premiérovou výhru v nejvyšší soutěži. Ligový nováček předvedl v utkání 3. kola skvělou produktivitu a během čtvrthodiny rozhodl o svém vítězství 3:1 nad naivně hrajícím Kladnem. Tři body zajistil střížkovskému klubu především Marek Kincl, který zaznamenal první dvě branky po návratu do Čech. Trefila se i další letní posila domácích Jan Vošahlík.

Kladenští, kterým se uzdravili zkušení Szabo s Procházkou, začali aktivněji a zdálo se, že domácí předčí hlavně větší fotbalovostí. Ve čtvrté minutě si naskočil na centr z rohového kopu Strnad a Belaň zachraňoval až na čáře. Za chvíli sklepl Cigánek pro Dubského, ale hostující záložník pálil mimo tyče.

Po dvaceti minutách se začal obraz utkání pozvolna měnit. Kladno sice častěji drželo míč, ale nebezpečnější byli Bohemians. Hosté jim pomáhali hrubými chybami v obraně. Dlouhý míč z přímého kopu propadl až k nepokrytému Kinclovi, který po kličce brankáři Pavlíkovi upadl, ale sudí penaltu nepískl. Za minutu střílel volný Zoubek technicky nad.

Další selhání kladenské obrany už však domácí potrestali. Deset minut před pauzou proletěl centr Zoubka celým vápnem a na zadní tyči nabíhající Kincl s přehledem překonal Pavlíka. Pro zkušeného útočníka to byl první gól po červnovém návratu z rakouského druholigového Schwandorfu.

Téměř vzápětí mohlo být srovnáno. Szabo se uvolnil v rohu šestnáctky, měkkým centrem našel nekrytého Dubského, jenže ten ve vyložené pozici špatně odhadl výskok a gólovou šanci trestuhodně pohřbil. Po dalším kladenském zaváhání tak znovu udeřilo na druhé straně. Do té doby spolehlivý gólman Pavlík doslova namazal Vošahlíkovi, pro kterého nebylo problémem trefit opuštěnou branku.

Ještě než se stihli hosté po návratu z kabin nadechnout k očekávanému náporu, zasadil jim střížkovský klub třetí ránu. V 56. minutě do dalším dlouhém balonu prodloužil Fenyk na Kincla, který v pádu pod padajícím Pavlíkem zaznamenal druhý přesný zásah v zápase. O chvíli později se domácí kanonýr pokusil rukou dosáhnout na hattrick, ale hlavní arbitr pro jeho počínání nenašel pochopení a ukázal mu žlutou kartu.

Se Středočechy inkasované branky očividně zamávaly, přesto nechtěli předčasně složit zbraně. V 62. minutě postupoval prakticky sám na domácího brankáře střídající Mašanský, jenže místo zakončení zvolil nepovedenou přihrávku. Vzápětí si Belaň poradil i s táhlou střelou Cigánka.

Naopak čtvrtý gól mohli přidat domácí, kdyby Turtenwald svůj samostatný průnik nenapálil jen do Pavlíka. Domácí však na stadionu Žižkova nemuseli smutnit, v důležitém utkání dvou týmů, které odborníci pasovali na horké sestupové kandidáty, získali cenné vítězství. Naopak Kladno na první bodový zisk stále čeká a radost mu příliš nezvedl ani Šilhanův korigující gól, který zlomil hostující čekání na premiérovou trefu sezony.

Výsledek:

Bohemians Praha - SK Kladno 3:1 (2:0)
Branky: 35. a 51. Kincl, 40. Vošahlík - 90.+1 Šilhan. Rozhodčí: Jech - Chytil, Tacina. ŽK: Fenyk, Turtenwald, Kincl, Kwame - Procházka, Zachariáš. Diváci: 1420.

Bohemians: Belaň - Macháček, Obermajer, Turtenwald, Zbončák (86. Biboko) - Galbavý, Fenyk, Kwame (73. Kropík), Zoubek (68. Demeter) - Vošahlík - Kincl. Trenér: Urban.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Procházka - Zoubele, Strnad, Szabo (70. Šisler), Dubský (46. Mašanský), Cigánek - Zachariáš (66. Šilhan). Trenér: Hřídel.

[ 17.8.2008 - ČTK l Foto: ČTK ]