Po třetím kole fotbalové ligy už nikdo nemá plný bodový zisk

Po třetím kole už žádný z celků první fotbalové ligy nemá plný bodový zisk. Po zaváhání Brna dnes ztratili body i hráči Sparty a Olomouce, kteří ve vzájemném utkání remizovali 1:1. Třetí výhry se nedočkal ani Jablonec, který hrál rovněž 1:1 s Mladou Boleslaví. Naopak první výhru si připsali oba nováčci Příbram a Bohemians Praha, kteří zaznamenali shodně tři branky.

Na sparťanech bylo v úvodu zápasu s Olomoucí znát, že i po čtyřech dnech na nich leží stín z porážky v důležitém duelu předkola Ligy mistrů s Panathinaikosem. Nemohli se dostat do tlaku, jen Berger v závěru půle trefil tyč. Po změně stran však již přišla řada šancí a po jedné z nich se Sparta ujala vedení. Kadlec pronikl do vápna a našel Slepičku, který přízemní ranou rozvlnil síť.

Poté následovala řada zahozených šancí na obou stranách a především brankář Olomouce Drobisz držel hosty ve hře. To se vyplatilo devět minut před koncem, kdy střídající Kazár unikl po levém křídle a sám proti brankáři Kozáčikovi nezaváhal. Citlivým lobem ukončil jeho 261 minut trvající ligovou neprůstřelnost a zařídil remízu.

Trenér Sparty Vítězslav Lavička litoval remízy, za kterou si podle něj domácí mohli jednoznačně sami malou produktivitou. "Pohrdli jsme několika velmi dobrými šancemi. Některé přišly už za bezbrankového stavu, další jsme mohli přidat při našem těsném vedení a soupeře jsme tak nedorazili," posteskl si sparťanský kouč. "Je to ztráta, ale vina je jednoznačně na naší straně," nehledal výmluvy Lavička.

Jablonec proti Mladé Boleslavi opět předvedl svou velkou zbraň v podobě povedeného startu do zápasu. Již v páté minutě Žofčák oklamal mladoboleslavskou obranu a místo vysokého centru našel přízemním pasem nabíhajícího Pavlíka, který střelou k bližší tyči překonal Millera. Pro Žofčáka to byla již čtvrtá asistence.

Jablonec byl i nadále aktivní, ovšem v závěru poločasu hosté srovnali. Mendy se prosmýkl do šestnáctky, ustál skluz střídajícího Hlouška a předložil míč volnému Řezníčkovi. Brankář Špit neměl šanci zasáhnout. Domácí již neměli dostatek sil bojovat o vítězství, jelikož je trápilo infekční onemocnění, kvůli kterému museli předčasně střídat Žofčák s Klapkou.

První body po návratu do nejvyšší soutěže získali hráči Příbrami, kteří přehráli České Budějovice 3:0. Po nezáživné první půli rozhodla o utkání 57. minuta, kdy Tomašák poslal hlavou míč okolo zkoprnělého brankáře Kučery do sítě. Budějovice se na srovnání nezmohly, naopak inkasovaly další dvě branky.

Nejprve centr tureckého záložníka Oguzhana proletěl z pravé strany přes klubko hráčů i brankáře Kučeru až na zadní tyč, kde už číhal dobíhající Borek a uklidil míč do sítě podruhé. Následně Žižka srazil unikajícího De Oliveiru a uviděl červenou kartu, nařízenou penaltu proměnil Huňa.

Výhry se dočkal i druhý z nováčků Bohemians Praha, který doma porazil Kladno. To sice začalo aktivněji, jenže neuhlídalo útočníka Kincla. Ten si deset minut před pauzou počkal na zadní tyči na Zoubkův centr a nepokrytý poslal míč do sítě. Pro zkušeného útočníka to byl první gól po červnovém návratu z rakouského druholigového Schwandorfu.

Ještě do poločasu však hostující brankář lovil míč ze své sítě podruhé, když "namazal" Vošahlíkovi, který nezaváhal. Po změně stran navíc střížkovský klub zasadil hostům třetí ránu, když Kincl v pádu pod padajícím Pavlíkem zaznamenal druhý přesný zásah v zápase. Hosté pak alespoň v nastavení snížili zásluhou Šilhana, který se postaral o premiérovou kladenskou trefu sezony. Naopak Bohemians slavili vůbec první ligové vítězství v historii klubu.

V pondělí je na programu dohrávka Liberec - Teplice.

[ 17.8.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]