Primera División: Barca i Real Madrid jsou bez bodu

O největší překvapení úvodního kola nejvyšší španělské soutěže se zasloužil nováček z Numancie, který si poradil s jedním z aspirantů na titul Barcelonou. Ani Real Madrid nedokázal bodovat s ambiciózním Deportivem La Coruňa, a proto oba největší favorité ligy vstoupí do druhého kola bez bodu.

Barcelona utrpěla na úvod hořkou porážku. Během zápasu sice udávala tempo, ale to na bodový zisk před deseti tisíci fanoušky nestačilo. Katalánci měli míč na kopačkách 74 procent hrací doby, což mluví za vše. O jediný gólový zápis se však postaral hráč s číslem sedm Mario, který dokázal využít rychlý brejk Numancie.

Druhý nováček Málaga nedokázal vzdorovat kvalitám Atlétika Madrid a podlehl mu vysoko 4:0. Padesát tisíc diváků na stadionu Vicenteho Calderona vidělo ofenzivní fotbal se spoustou branek v soupeřově síti. Atlético neponechalo nic náhodě a na soka z Málagy vlétlo hned po úvodním hvizdu. Smršť šancí se začala vyplácet v 26. minutě, kdy se poprvé za "Rojiblancos" prosadil Johnny Heitinga. Do poločasu přidal další dvě branky Diego Forlán, z toho druhý zásah zaznamenal z penalty.

Po změně stran poslal trenér Aguire na trávník Sinamu-Pongolleho. Ten v 81. minutě zvýšil na konečných 4:0. Celé utkání odehrál i český reprezentant Tomáš Ujfaluši a podílel se tak na vysoké výhře svého celku.

Poslední nováček Gijon neuspěl na domácím hřišti s Getafe. Podlehl mu 1:2 i přesto, že ještě pět minut před koncem byl stav nerozhodný.

Nový trenér Almeríi Gonzalo Arconada začal úspěšně. Se svými svěřenci dokázal vybojovat všechny body na horké půdě San Mamés. Bilbao inkasovalo už v sedmé minutě z kopačky Pellerana a to ho donutilo změnit taktické plány.

Almería díky vyčkávací hře vsítila další branku ve 33. minutě a za tohoto stavu se odcházelo i do šaten.
Ve druhém poločase se hra nijak nezměnila a hosté přidali ihned po návratu na trávník další branku. Domácí poté dokázali jen snížit na konečných 1:3.

Naplno nebodovala dvojice Villarreal a Sevilla. Horcí favorité na pohárové soutěže nevyzráli na Osasunu, respektive Santander. Z jejich stadiónů si odvezli po bodu.

Do nové sezony vstoupila vítězně Huelva, která svou efektivní hrou poprávu předčila Betis Sevilla. Gólově se prosadil Adrián Colunga, jenž v létě přišel z druholivého Las Palmas.

Poslední ligový zápas se odehrál na Estadio Riazor, kde se utkalo domácí Deportivo La Coruňa s Realem Madrid. Domácí posilněni postupem do další části Poháru UEFA vlétli na soupeře se vší vervou a ve 26. minutě vedli po gólu Misty. Real musel otevřít hru, ale do konce první půle už nic nevymyslel.

Favorité se začali prosazovat až po změně stran, kdy vyrovnal Ruud van Nistelrooij. Zdálo se, že hosté jsou na koni a nic neohrozí fakt, že brzy vstřelí další branku. Jenže nastal pravý opak a Iker Cassilas lovil míč ze své sítě podruhé. Střelcem byl Lopo. Trenér Schuster tak má o čem přemýšlet, v dalším kole čeká obhájce titulu přemožitel Barcelony Numancia.

Výsledky 1. kola Primera División:
Espanyol Barcelona - Real Valladolid 1:0, Valencia CF - Real Mallorca 3:0, Sporting Gijon - Getafe CF 1:2, Racing Santander - FC Sevilla 1:1, Osasuna Pamplona - Villarreal CF 1:1, Numancia - FC Barcelona 1:0, Betis Sevilla - Recreativo Huelva 0:1, Atlético Madrid - Málaga CF 4:0, Athletic Bilbao - Almeria UD 1:3, Deportivo La Coruňa - Real Madrid 2:1.