Čech a spol. začali jasnou výhrou nad Bordeaux

[b]Aktualizováno.[/b] Favorizované anglické týmy vstoupily vítězně do letošního ročníku Ligy mistrů. Finalista minulé sezony Chelsea zdolal naprosto přesvědčivě Girondins Bordeaux 4:0, když český brankář Petr Čech bez problémů udržel čisté konto. Liverpool stejně jako v minulém ročníku zvítězil v Marseille, tentokrát 2:1.

Totéž platí i o španělských mužstvech. Barcelona podle předpokladů přehrála Sporting Lisabon, Atlético Madrid připravilo v Eindhovenu domácímu PSV hořký večer, když jej porazilo vysoko 3:0.

V Nizozemsku padl úvodní gól letošního ročníku prestižní soutěže, o který se v deváté minutě zápasu postaral Agüero. Jeden z pilířů zlaté Argentiny na loňském mistrovství světa hráčů do 20 let přidal do poločasu ještě druhou branku, třetí gól týmu českého obránce Tomáše Ujfalušiho vstřelil v 54. minutě Maniche.

Do bojů prvního kola dnes z českých fotbalistů zasáhl ještě obránce Šachtaru Doněck Tomáš Hübschman, který na hřišti Basileje přispěl k výhře svého celku 2:1.

Velmi dobře si vedli dva nováčci prestižní soutěže. Kyperská Famagusta uhrála v Brémách bezbrankovou remízu a rumunská Kluž dokonce bodovala naplno. Na hřišti AS Řím sice prohrávala po gólu Panucciho, ale dvě branky Argentince Juana Culia přinesly obrat.

V Marseille došlo k repríze loňského souboje s Liverpoolem. Tradice vítězství hostujících týmů zůstala zachována, za tři body může Liverpool děkovat hlavně dvěma gólům kapitána Gerrarda. Uspěl i další favorit Inter Milán, pětistým gólem v evropských pohárech mužstva rozhodl o výhře v Aténách nad přemožitelem pražské Sparty z předkola Panathinaikosem Mancini, pojistku přidal Adriano.

Výsledky:

Skupina A:

AS Řím - Kluž 1:2 (1:1)
Branky: 17. Panucci - 27. a 49. Juan Culio. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). Diváci: 25.000.

Chelsea - Girondins Bordeaux 4:0 (2:0)
Branky: 14. Lampard, 30. J. Cole, 82. Malouda, 90.+2 Anelka. Rozhodčí: Vinck (Niz.). Diváci: 39.600.

Skupina B:

Panathinaikos Atény - Inter Milán 0:2 (0:1)
Branky: 27. Mancini, 85. Adriano. Rozhodčí: Gonález (Šp.). Diváci: 66.000.

Werder Brémy - Anorthosis Famagusta 0:0
Rozhodčí: Thomson (Skot.). Diváci: 34.690.

Skupina C:

FC Basilej - Šachtar Doněck 1:2 (0:2)
Branky: 90.+3 Abraham - 25. Fernandinho, 45.+1 Jadson. Rozhodčí: Hauge (Nor.). Diváci: 34.800.

FC Barcelona - Sporting Lisabon 3:1 (1:0)
Branky: 21. Márquez, 60. Eto'o z pen., 87. Xavi - 72. Tonel. Rozhodčí: Duhamel (Fr.). Diváci: 58.350.

Skupina D:

PSV Eindhoven - Atlético Madrid 0:3 (0:2)
Branky: 9. a 36. Agüero, 54. Maniche. Rozhodčí: Rosetti (It.). Diváci: 28.000.

Olympique Marseille - FC Liverpool 1:2 (1:2)
Branky: 23. Cana - 25. a 32. z pen. Gerrard. Rozhodčí: Plautz (Rak.). Diváci: 45.000.