Inter snadno porazil FC Turín a vede italskou ligu

Úřadující italský mistr Inter Milán porazil v dnešním utkání 3. kola italské ligy FC Turín na jeho hřišti 3:1 a posunul se do čela tabulky. Inter rozhodl zápas už v prvním poločase, kdy v rozmezí tří minut si dal Pisano vlastní branku a Maicon krásnou ranou zvýšil. Několik minut po přestávce přidal třetí gól kanonýr Ibrahimovic. Turín dokázal čtvrt hodiny před koncem už jen snížit.

Sedm bodů má také druhý Juventus, který zvítězil 1:0 na hřišti Cagliari. V sestavě "Staré dámy" odehrál celý zápas Pavel Nedvěd, další český fotbalista Zdeněk Grygera nebyl překvapivě ani na lavičce náhradníků. Juventusu zajistil tři body v závěru prvního poločasu útočník Amauri. Turínský klub však utrpěl také velkou ztrátu, když na začátku druhé půle přišel o zraněného brankáře Buffona.

První vítězství v sezoně si připsala Fiorentina. Jediný gól utkání s Boloňou zaznamenal útočník Gilardino, který potvrdil svou velkou střeleckou formu ze středečního zápasu Ligy mistrů, ve kterém dal Lyonu dvě branky a zařídil remízu 2:2.

O první body v novém ročníku bude hrát večer také AC Milán, který hostí od 20:30 Lazio Řím.

Výsledky - 3. kolo:
Cagliari - Juventus Turín 0:1 (39. Amauri)
FC Turín - Inter Milán 1:3 (75. Abbruscato - 23. vlastní Pisano, 26. Maicon, 52. Ibrahimovic) Fiorentina - Boloňa 1:0 (36. Gilardino)
Lecce - Siena 1:1 (55. Caserta - 38. Ficagna)
Palermo - FC Janov 2:1 (38. Cavani, 58. Bovo - 89. Milito)
Sampdoria Janov - Chievo 1:1 (48. Franceschini - 50. Langella)
Udine - Neapol 0:0.