Sparta postoupila v poháru až po penaltách

[b]Aktualizováno.[/b] Sparta přešla ve třetím kole Poháru ČMFS přes Frýdek-Místek až po penaltovém rozstřelu, když v řádném čase uhrála před deseti tisíci diváky s třetiligovým týmem jen bezgólovou remízu. Obhájce prvenství se v soutěži udržel díky výhře 4:1 na pokutové kopy. V příštím kole ho čeká derby s Bohemians Praha.

Outsider se vypjal k heroickému výkonu. Sparta dominovala jen v držení míče, ale zadní šik soupeře nedokázala prorazit žádnou překvapivou akcí. Pražané se probudili až při nebezpečné hlavičce domácího Vodáka, který po rohu ve 40. minutě těsně přestřelil.

Domácí se pak dopustili jedné z mála chyb v obraně. Ztratili míč při rozehrávce, ale pomohlo jim štěstí, protože tečovaná rána Pečnika orazítkovala břevno. O pár sekund později se zase vyznamenal domácí gólman Prepsl, který vyrazil táhlou střelu Kúdely z dvaceti metrů.

Favorit po přestávce zvýraznil kvalitu příchodem Slepičky s Matušovičem, zlepšil kombinaci, ale houževnatý vzdor nezlomil. Domácí se nebáli ani útočit. Po špatně zahrané ofsajdové pasti šel v 63. minutě Vodák dokonce sám na Blažka, ale jeho křížná střela těsně minula tyč.

Sparta si vytvořila podobnou možnost: Wilfried se po chybě soupeře ve středu hřiště řítil sám na Prepsla, ale zakončil stejně jako Vodák. Obhájce trofeje měl fyzicky navrch, ale protrápil se až do konce. Nespasil ho totiž ani Kušnír, kterému Prepsl vystihl pokus o kličku.

Sparta se zachránila před blamáží až při penaltovém rozstřelu. Slepička, Kučera, Kladrubský i Kisel nezaváhali, zatímco Cabák s Uvírou selhali.

"Povedlo se nám splnit povinnost až v nejzazší možný termín. Díky houževnaté hře soupeře podpořené výborným publikem jsme měli v první půli jen optickou převahu. Pak jsme se snažili přeskupit řady a vytvořili si šance, ale jejich realizace nebyla úspěšná, proto přirozeně došlo na penalty," řekl trenér Vítězslav Lavička.