Vlašim snadno zdolala jablonecké béčko

[b]Aktualizováno[/b]. Vlašim si v polovině podzimní části ČFL upevnila vedení v tabulce. V 9. kole zvládla v souboji dvou týmů z opačných pólů tabulky roli favorita a v Českém Dubu přesvědčivě zdolala 4:0 domácí béčko Jablonce.

Už do poločasu se dvakrát trefil Vebr a jednou Balšánek z penalty. Tři minuty před koncem utkání přidal čtvrtou branku Dvořák, jenž zatížil konto jabloneckého béčka už v polovině června v derniéře minulého ročníku třemi góly. Tehdy Vlašim doma vyhrála 5:0.

Druhá Slavia B, jež momentálně ztrácí na Vlašim tři body, má k dobru nedělní domácí utkání s rezervou Českých Budějovic.

O body naopak přišel na vlastním hřišti další celek z popředí tabulky Písek, který remizoval 1:1 s karlovarským soupeřem. Písek měl ideální příležitost naplno bodovat, jeho kapitán Zušťák ale v nastaveném čase neproměnil penaltu, když trefil jen tyč.

Žádný gól neviděli diváci na pražském derby v Krči. Exdruholigová domácí Sparta odehrála nerozhodný zápas popáté v sezoně, hostující Vyšehrad dokonce pošesté.

Doma naplno uspěla jen rezerva Mladé Boleslavi, byť s posledním Náchodem-Deštné prohrávala ještě v poločase 0:1. Na Kaplanův gól ale po změně stran odpověděli stejnou mincí Fabián s Rolkem a Středočeši zvítězili 2:1. Náchodský tým, ač se den před zápasem posílil o útočníka Semeráka z prvoligových Bohemians Praha, si připsal již osmou porážku za sebou.

První ztrátu na vlastním kolbišti utrpěla Hlavice. Tým s dosud nejlepší domácí bilancí, z jehož trávníku odešli se sklopenými hlavami v zápase Poháru ČMFS i prvoligoví hráči Mladé Boleslavi, podlehl 0:2 žižkovskému béčku. Skórovali Knobloch a Korejec Pe He-min.