Zaki opět nasměroval Wigan k vítězství

Egyptský útočník Amr Zaki vstřelil svoji pátou branku v sezoně a dopomohl Wiganu k vítězství nad ambiciózním Manchesterem City v poměru 2:1.

Oba celky vstupovaly do utkání po odlišných zkušenostech z pohárového týdne – zatímco Wigan s přehledem postoupil přes Ipswich, Manchester City musel skousnout vyřazení od Brightonu.

Bojovný výkon domácího týmu vyšperkoval v 16. minutě Luis Antonio Valencia, který se z 25 metrů opřel do míče a gólman Joe Hart na jeho pumelici ani nestačil pořádně zareagovat.

Vyrovnáno mohlo být hned z následující akce, kdy Stephen Ireland našel uličkou Robinha, ale brazilský útočník pálil těsně vedle.

Srovnat se podařilo až Vincentu Kompanymu, který si naběhl na standardní situaci Elana a zblízka překonal Chrise Kirklanda.

Skóre se však za malou chvíli opět přelilo na domácí stranu. Pronikajícího Wilsona Palaciose zastavil nedovoleně Javi Garrido a Zaki si s nařízenou penaltou poradil zkušeně, gólmana Harta poslal na opačnou stranu brány.

Ve druhém poločase se hosté marně snažili alespoň o remízu. Triu technických Brazilců v dresu Citizens příliš nesvědčila především agresivita domácích fotbalistů, kteří si soustředěným výkonem došli pro další tři body do tabulky.

Mizérie Tottenhamu pokračuje

Spurs ani v šestém ligovém kole nepoznali chuť vítězství a krčí se tak na posledním místě ligové tabulky. V zápase na Fratton Parku je do kolen poslal bývalý "kohout" Jermain Defoe.

Pro Spurs je to nejhorší vstup do ligy za posledních 53 let, odchody zmíněného Defoa, ale zejména Dimitara Berbatova a Robbieho Keana tým poznamenaly a ten se s tím nedokázal vypořádat.

Do úvodních šancí se dostal Richard Hughes, v jeho "souboji" s brankářem Heurelhem Gomesem byl však úspěšnější brazilský strážce svatyně Tottenhamu.

Po půlhodině hry zahrál Jermaine Jenas ve vápně rukou a kopala se penalta. Tu Defoe proměnil. Pokutový kop se měl zahrávat i na druhé straně, rozhodčí však ruku Lassany Diarry zřejmě neviděl.

Hosté mohli vyrovnat po šanci Romana Pavljučenka či přímém kopu Davida Bentleyho, ani jeden z nich však neměl dobře seřízená mířidla.

Pompey výhru pojistili v 67. minutě. Tvrdou střelu Armanda Traorého ještě Gomes vyrazil, na následnou dorážku Petera Crouche už byl ale krátký.

Radost domácím trošku pokazila červená karta, kterou viděl záložník Diarra. Přesto však Portsmouth po docela dlouhé sérii nevydařených zápasů konečně zvítězil, což by mohlo svěřencům Harryho Redknappa dodat potřebné sebevědomí.