Víkend ve znamení ztrát favoritů

[b]Aktualizováno.[/b] Víkendové kolo Serie A se neslo ve znamení bodových ztrát favoritů. Tři bodynezískaly Lazio ani AC Milán, úplně bez bodů pak skončily AS Řím a Juventus. Padlo také devět červených karet!

Lídr tabulky zklamal

Problémy favoritů začaly už v sobotu prvním duelem. Lazio Řím šlo do zápasu proti
Lecce jako jasný favorit a lídr tabulky, v zápase to ale vypadalo jinak. Hosté z
jihu Itálie šli do vedení brankou Tiribocchiho a dlouho to vypadalo, že Lazio doma
prohraje. Až necelé dvě minuty před koncem se po více než třech letech trefil Simone
Inzaghi a zajistil tak biancocelesti alespoň remízu.

Obhájci Interu se zase na San Siru postavila Bologna a opět předvedla skvělý výkon.
Nováček z Bologni už letos na San Siru tři body získal a nezklamal ani proti Interu.
Inter sice poslali do dvoubrankového vedení Ibrahimovič s Adrianem, Moras ale snížil
a udržel zápas napínavý až do konce. Další kritika se za nevýrazný výkon snesla na
Ricarda Quaresmu, vysněnou posilu José Mourinha.

Řím i Juve podlehli

V neděli se pak favoritům vedlo ještě hůře. AS Řím přijel do Sieny jako jasný
favorit, stopeři Vlků ale měli od začátku problémy především s Maccaronem. Před
koncem první půle navíc domácí poslal do vedení Frick, a když pak pod sprchy putovali
Mexes s Panuccim po červených kartách, bylo jasno. Sienští slaví překvapivé tři
body.

Stejně dopadl i Juventus. Ten prohrával doma s Palermem brankou svého bývalého hráče
Fabrizia Miccolli, ale Alessandro Del Piero dokázal vyrovnat. Juve ale potopil
Sissoko, který šel ještě před poločasem po červené kartě pod sprchy. Deset minut
před koncem pak Juve definitivně na kolena srazil Levan Mcheldlidze.

Vyhrát nedokázal ani AC Milán. Tomu k úspěchu na hřišti posledního Cagliari
nepomohla ani trojice Pato - Ronaldinho - Kaká v základu. Proti obraně domácích
neuspěli ani střídají Inzaghi se Ševčenkem, kteří tak nenavázali na úspěšnou
předchozí spolupráci. Cagliari tak slaví první letošní bodový úspěch.

Čelo tabulky: Lazio, Inter a Udine

K Interu a Laziu se na čele tabulky připojil třetí do party. Překvapivě je jím
Udine. To si dvěma brankami Quaglirelly poradilo s Turínem. Trenéru Udine Marinovi
se tak vyplatil risk, když si dovolil nechat Antonia Di Nataleho na lavičce
náhradníků.

V tabulce se nahoře drží i Atalanta Bergamo. Tu v duelu se Sampdorií nesrazily ani
dvě branky Antonia Cassana. Domácí Atalanta na ně postupně zareagovala hned čtyřmi
gólovými údery, dva z nich si připsal Sergio Floccari. Velmi dobrý zápas se hrál i v
Janově, kam přijela Neapol. Ta vedla už od první minuty, ale domácí třemi brankami
zápas otočili. Vítěznou trefu si připsal Diego Milito.

Dobrý výkon předvedla na hřišti Chieva Verona i Fiorentina. Fialkám ale situaci
ulehčil Francesco Scardina, který viděl ještě v prvním poločase už za stavu 0:1
červenou kartu. Výhru favorita pak podtrhl Gilardino. V posledním zápase si bod za
remízu 1:1 připsali Reggina a Catania. Husarský kousek se povedl Michele Paoluccimu
v dresu hostující Catanie. Ten stihl během pět minut inkasovat žlutou kartu, dát
branku a po červené kartě odejít do sprch.

Výsledky - 6. kolo:

Bergamo - Sampdoria Janov 4:2 (35. a 77. Floccari, 39. Garics, 83. Doni - 6. a 56. z pen. Cassano), Chievo - Fiorentina 0:2 (32. Kuzmanovič, 74. Gilardino), FC Janov - Neapol 3:2 (44. Papastathopulos, 52. Palladino, 73. Milito - 1. Lavezzi, 75. Denis), Juventus Turín - Palermo 1:2 (38. Del Piero - 24. Miccoli, 81. Mčedlidze), Reggina - Catania 1:1 (80. Costa - 69. Paolucci), Siena - AS Řím 1:0 (45. Frick), Udine - FC Turín 2:0 (44. a 77. Quagliarella), Cagliari - AC Milán 0:0.