Čáslav remizovala, v čele druhé ligy zůstali jihlavští fotbalisté

Fotbalisté Čáslavi se nevrátili do čela druholigové tabulky. Středočeský celek remizoval v desátém kole v Opavě 2:2 a na druhém místě ztrácí bod na vedoucí Jihlavu. Bod zvenku přivezli také Bohemians 1905, kteří v sobotu hráli nerozhodně 1:1 s Fulnekem, na třetí příčce je však vystřídal Sokolov. Ústí nad Labem porazilo Třinec 1:0.

Opava šla pod vedením nového trenéra Látala do vedení v 30. minutě, kdy na Víškův centr z trestného kopu vyskočil nejvýše Šultes a přesnou hlavičkou nedal brankáři Švengrovi šanci. V 36. minutě se dostali hosté do rychlého protiútoku, míč doputoval k Dohnálkovi a ten bez váhání z 20 metrů trefil horní roh Novákovy branky.

V 56. minutě si na Wirthův centrovaný míč zaběhl za obranu hostů Halaška a hlavou poslal Opavské znovu do vedení. V závěru utkání vrhli Středočeši všechny síly do útoku a výsledkem byl vyrovnávací gól: v nastaveném čase se mezi třemi obránci uvolnil Brezinský a přízemní střelou rozhodl o dělbě bodů.

Po vítězství v Poháru ČMFS nad Brnem zabrali fotbalisté Slovácka po sérii předcházejících bodových ztrát i v druhé lize. Zlepšený výkon jim zajistil plný bodový zisk po jednobrankovém vítězství nad rezervou Sparty. O výhře domácího celku rozhodl Randa, proti jehož střele z 20 metrů byl brankář Grigar bezmocný.

Poslední zůstaly Vítkovice, které na těžkém terénu v Karviné prohrály ve slezském derby 0:2. V první půli nestačil vítkovický gólman Uvarenko na Rýdlův přímý kop z 30 metrů, po němž míč odražený od břevna doklepl bez problémů do prázdné branky Opic. V nastaveném čase pak v pokutovém území fauloval vítkovický Švestka Juroszka a nařízenou penaltu bezpečně proměnil nejlepší hráč utkání Rýdel.

Bojovný zápas mezi Ústím a Třincem rozhodla v 11. minutě proměněná penalta domácího Valenty. V úvodu vyzkoušel pozornost třineckého brankáře Lipčáka Dvořák. O šest minut později odpískal rozhodčí Bílek za faul třineckého zadáka Kopeckého v šestnáctce penaltu, kterou Valenta bezpečně proměnil. Hosté poté začali častěji útočit, ale ústecká obrana v čele s brankářem Novákem pracovala spolehlivě. Před přestávkou mířila tečovaná střela Martinčíka těsně vedle, stejně jako pokus ústeckého Nádeníčka.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, Eismannova střela skončila těsně nad břevnem. Z protiútoku se otřel centr Rudnyckého o břevno třinecké branky. Pak se vyznamenal domácí brankář Novák, který po standardní situaci chytil gólovou střelu Šalamouna. V závěrečné dvacetiminutovce už domácí hru kontrolovali, třineckého brankáře Lipčáka jednou zachránila tyč.

Výsledky:

Hradec Králové - Sokolov 0:2 (0:0)
Branky: 51. Salák, 57. Hájovský. Rozhodčí: Královec - Chytil, Vysloužil. ŽK: Wozniak - Čupr, Šmerda. Diváci: 1225.

Hradec Králové: Podhajský - Sláma (60. Chleboun), Wozniak, Němeček, Poděbradský - Rezek, Fischer, Kaufman, Válek (54. Pacák, 71. Svoboda) - Černý, Dvořák. Trenér: Machala.
Sokolov: Ilizi - Kaplan, Hájovský, Knakal, Čupr - Podrazký, Šmerda, Čada, Vaněček (90. Habai) - Jirouš (73. Procházka), Salák (65. Duchnič). Trenér: M. Hašek.

Slovácko - Sparta B 1:0 (0:0)
Branka: 68. Randa. Rozhodčí: Drábek - Čecháček, Jiřík. ŽK: Randa, Gonda, Kubáň - Droppa, Jungr, Doležal. Diváci: 2917.

Slovácko: Filipko - Němčický, Hrotek, Šimáček, Lysoněk - Kubáň, Gonda (85. Kerbr), Berger (56. Matůš), Randa - Chmelíček (76. Čtvrtníček), Stýskala. Trenér: Jurkemik.
Sparta B: Grigar - Droppa (85. V. Kadlec), Mareš, Doležal, Jungr - Kokoška, Podaný, Třešňák (79. J. Kadlec), Wilfried - Pečnik (75. Bíro), Glaser. Trenér: Z. Svoboda.

Fulnek - Bohemians 1905 1:1 (1:1)
Branky: 17. Koštuřík - 45. Lukáš. Rozhodčí: Mikel - Handlíř, Drastik. ŽK: Slončík - Nikl, Lukáš, Karal. ČK: 69. Kunášek (Bohemians). Diváci: 573.

Fulnek: Pospěch - Jindřišek, Král, Švec, Staš - Huvar (76. Vyskočil), Pavlík, Slončík (63. Lukaštík), Vajda - Schulmeister (57. Traxl), Koštuřík. Trenér: Takáč.
Bohemians: Sňozík - Janek, Lukáš, Nikl, Kunášek - Moravec (77. Pávek), Škoda (71. Hartig), Adam, Bartek - Karal, Ibragimov. Trenér: Hoftych.

Opava - Čáslav Tučně2:2 (1:1)
Branky: 30. Šultes, 56. Halaška - 36. Dohnálek, 90. Brezinský. Rozhodčí: Zelinka - Emanuel, Adámková. ŽK: Víšek, Wirth, Šultes - Haniak, Prášil, Švenger. Diváci: 1878.

Opava: Novák - Kiša, Cigánek, Mezlík, Víšek - Partyš, Barteska, Wirth, Jelínek (67. Půda) - Šultes (81. Krčmařík), Halaška (90. Horka). Trenér: Látal.
Čáslav: Švenger - Kotrba, Mráz, Brezinský, Prášil - Dohnálek (83. Dian), Haniak (69. Fikejz), Brunclík (90. Petričko), Filip, Špidlen - Strnad. Trenér: Koubek.

Karviná - Vítkovice 2:0 (1:0)
Branky: 25. Opic, 90.+2 Rýdel z pen. Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: Jursa, Buryán, Milosavljev - Švestka, Motyčka. Diváci: 2175.

Karviná: Kučera - Hoffmann, Jelič, Buryán, Juska - Macek, Ficek (74. Milosavljev), Rýdel, Jursa - Sourada (79. Juroszek), Opic (90.+1 Dittrich). Trenér: Kalvoda.
Vítkovice: Uvarenko - Derych, Doležal, Švestka, Silveira - Hanák, Plešek (56. Mikulenka), Motyčka, Pulkert (79. Novák) - Diviš, Poznar (72. Fromelius). Trenér: Palička.

Ústí nad Labem - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 11. Valenta z pen. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Kovařík. ŽK: Škoda, Rudnyckyj, Dvořák, R. Novák - Kopecký, Šalamoun. Diváci: 645.

Ústí nad Labem: R. Novák - Škoda, Valenta, Bartoš, Dvořák - Rudnyckyj (67. Franc), Karlík, Volek, Benčík (72. Pilík) - Nádeníček, Vondrášek (83. Martykán). Trenér: Habanec.
Třinec: Lipčák - Kopecký (46. Veselý), Hupka, Chlebek, Martinčík (85. Zítka) - Lisický, Šalamoun, Ďurica, Eismann (76. Szmek) - Maceček, Joukl. Trenér: Kouřil.