Boleslav do pondělí vede ligu

Fotbalisté Mladé Boleslavi si mohou až do pondělí užívat první místo v ligové tabulce. Vyhoupli se na ně dnešní výhrou nad Příbramí 3:1, doma letos vyhráli i čtvrtý zápas a svoji neporazitelnost natáhli celkem už na osm utkání. Po pondělním derby je však z první příčky sesadí jeho vítěz a v případě remízy Slavia.

Boleslav před zápasem hnala vpřed touha alespoň na den se usadit v čele ligového pelotonu, ale proti houževnaté Příbrami se jí nepodařilo to, co v minulých domácích duelech s Olomoucí a Kladnem, tedy rychle vstřelený gól. Příbram dnes po více než měsíční pauze mohla využít uzdraveného dirigenta obrany Müllera a obávaný úvodní nápor soupeře přežila. Jen v páté minutě měl dobrou pozici po signálu z rohu příbramský "kat" Pecka, který v posledních třech vzájemných zápasech nasázel čtyři branky, ale míč netrefil přesně.

Příbram domácím favoritům znepříjemňovala život agresivním pojetím a dobře fungující obranou, takže brankář Mário Michalík mohl při premiérovém startu v základní sestavě jen z dálky pozorovat, jak se k němu boleslavští střelci snaží probít. Po půl hodině hry Boleslav z trápení vysvobodila až standardní situace: záložník Pecka přesným centrem našel hlavičkujícího Procházku a stoper po roce stráveném ve městě automobilů mohl nadšeně slavit svůj první klubový zásah.

Ligový nováček z Příbrami jinak dlouho ukazoval, že při letošních výjezdech ven soupeřům hrozí jen málo. Střeleckou nemohoucnost po přestávce dokumentovali Borek s šestnáctiletým benjamínkem Fantišem, kteří z malého vápna mířili nepřesně. Naopak na druhé straně mohl zvýšit Řezníček, který však po pase Mendyho ztroskotal na Michalíkovi a své bývalé spoluhráče od dalšího gólu ušetřil.

Po hodině hry však slovenský brankář na skvělý zákrok nenavázal. Střelu Kaliny z velkého vápna neudržel a míč se obloukem snesl do sítě. Domácí však znovu zápas do poklidného konce nedovedli, jako by se nepoučili z předchozích tří domácích duelů, v nichž Zlín, Olomouc i Kladno porazili jen o jediný gól. Třináct minut před koncem si totiž finiš zkomplikovali: Poláček ve vápně strčil do Klesy a příbramský kapitán Huňa z penalty zadělal na dramatický závěr. Zároveň se postaral o první letošní příbramský gól venku

Boleslav se však může spolehnout na obrozeného kanonýra Pecku, který svůj tým ušetřil od starostí i dnes. Někdejší král ligových střelců sedm minut před koncem znovu ukázal skvělý výběr místa: po obloučku střídajícího Kysely byl nejdřív u míče odraženého od břevna a zblízka si pro Příbram schoval svůj další gólový pozdrav.

[ 5.10.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]