Teplice opět nebodovaly

Fotbalisté Bohemians Praha zdolali v utkání 9. ligového kola Teplice 1:0. Do vedení je poslal už po 11 minutách kapitán Zoubek, který proměnil pokutový kop za ruku Merziče. Domácí tím zároveň ukončili 342 minut trvající neprůstřelnost brankáře Belice. I když si hosté ve druhém poločase vytvořili značný tlak, prosadit se proti důrazné obraně nedokázali.

Cesty Teplic na stadionek žižkovské Viktorie jsou zřejmě prokleté. Zatímco před srpnovým zápasem s Viktorií je stihlo průjmové onemocnění, před dnešním zápasem s Bohemians zase bojovali s dopravní zácpou. Severočeši přitom vyrazili do Prahy už v sobotu, při cestě z hotelu ale zůstali stát v osmikilometrové koloně na pražské konci dálnice D1. Kompletní tým tak podle musel z dálnice pěšky, na stadion nakonec dorazil sedmi taxíky.

A i samotný zápas měl průběh velmi podobný tomu z 2. kola, už po 11 minutách totiž domácí vedli. Merzič zastavil míč rukou a z nařízené penalty se nemýlil domácí kapitán David Zoubek. Radost z desáté ligové branky mu ale vzápětí zkazil jeden z tvrdých soubojů uprostřed hřiště, po němž skončil na nosítkách a musel střídat.

Zatímco do té doby tahali v nepříliš záživném boji uprostřed hřiště za delší konec domácí, po odchodu Zoubka se role vyměnily a brankář Beláň začal mít starosti, nejprve s individuální akcí Vachouška, krátce před poločasem i s tvrdou a umístěnou ranou z přímého kopu v podání Kleina. A když už míč za jeho záda hosté konečně dostali, překazil jim radost se zpožděním odpískaný faul na brankáře.

Přesnější a záživnější podívané se spoře zaplněné tribuny nedočkaly. Teplice sice vyvíjely směrem dopředu o něco více aktivity, dobrý domácí presink je ale nutil stále častěji jen k nakopávaným míčům, které zhuštěná obrana s přehledem sbírala. Až v 63. minutě se po rychlé narážečce objevil na levém rohu malého vápna Mahmutovič, křížnou střelou ale branku daleko minul.

O něco více fotbalu tak na hřiště přinesl až střídající teplický Mareš. Ve 73. minutě po jednom z dravých průniků z levé strany našel zcela volného Mahmutoviče, ten ale míč do branky opět nesměstnal. Na druhé straně zase zkoušel štěstí z dálky technickou střelou Jablonský, brankář Belic ale míč vyškrábl.

Tou dobou už ale byl obraz hry zcela jiný. Teplice s trojčlenným útokem tlačily a vynucovaly si závary. Nejblíže k vyrovnání měl Smejkal, který se vysmekl ze sevření Horáčka a přehodil vybíhajícího Beláně, branku ale netrefil. Domácí už nakonec výhru ubránili.

[ 5.10.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]