Teplice doma podlehly Boleslavi

[b]Aktualizováno.[/b] Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v utkání 10. ligového kola v Teplicích 3:2. Středočechy dostal do vedení stoper Procházka a po přestávce dvěma góly zvýšil Papadopulos už na 3:0. I když se utkání zdálo být rozhodnuté, domácí probudil první gól Stožického a když přidal druhý Mahmutovič, začali se tlačit za vyrovnáním. Boleslav ale závěr ubránila a připravila Teplickým první domácí prohru od května.

Teplický trenér Jiří Plíšek v očekávání silné boleslavské zálohy postavil doprostřed své středové formace vedle Ljevakoviče ještě defenzivního Saboua a sázka na bránění domácí hru od začátku poznamenávala. O největší rozruch před brankou hostí se tak paradoxně postaral jejich brankář Miller. Marešův táhlý centr z přímého kopu jen vyboxoval přesně na nohy volného Štohanzla, jenže ten prázdnou branku v záklonu vysoko přestřelil.

Jinak domácí vůbec nebyli nebezpeční a naopak sami inkasovali. Sylvestre kopal v 17. minutě roh, který s přispěním Rajnocha doputoval až k zadní tyči k volnému Procházkovi, a mladoboleslavský stoper poslal zblízka svůj tým do vedení.

Po změně stran sice Tepličtí v ofenzivě přidali, ale jen na úkor stále větších okének před vlastní brankou, z čehož Boleslav záhy dokázala těžit. V 55. minutě se u postranní čáry uvolnil Sylvestre a přesným pasem našel zapomenutého Papadopulose, který z deseti metrů zacílil přesně k tyči domácí branky. Za sedm minut si Papadopulos zopakoval téměř identickou akci, jen do ní spolu s nahrávajícím Kalinou přidal o poznání víc rychlosti a brankáře Belice tentokrát přehodil. Teplický tým v tu chvíli ležel jako v ringu po tvrdém k.o. tribuny se začaly domáhat vyhazovu trenéra Plíška.

Trenér však promptně zahýbal se sestavou a nově příchozí Stožický se mu už v 69. minutě odměnil snížením. Sabouova rána zpoza šestnáctky byla sice zblokována, ale stoper Procházka míč neudržel a na dobíhajícího Stožického už čekala jen prázdná branka. První gól ze hry po dlouhých devíti kolech domácí nabudil. Začali být důraznější v soubojích a brzy se dočkali i druhé odměny. Doležal v 79. minutě vrátil zblokovaný centr přímo na hlavu Mahmutoviče, který zavěsil míč přesně pod břevno.

V hektickém závěru byli domácí blízko vyrovnání, ale Stožického oblouček z přímého kopu jen o decimetry přeletěl horní růžek Millerovy branky. A Mareš ve druhé minutě nastavení zblízka jen napálil Millera a Mahmutovič nedotlačil míč do prázdné branky. Boleslav tak jako první v této sezoně vyloupila teplická Stínadla a přinejmenším na několik hodin se vyhoupla do čela tabulky.

Výsledek:

FK Teplice - Mladá Boleslav 2:3 (0:1)
Branky: 69. Stožický, 79. Mahmutovič - 55. a 62. Papadopulos, 17. Procházka, Rozhodčí: Kocián - Hojsík, Jiřík. ŽK: Sabou, Ljevakovič - Procházka, Řezníček. Diváci: 3200.

Teplice: Belic - Vidlička, Matula, Lukáš, Rosa - Štohanzl (74. Mahmutovič), Sabou, Ljevakovič (64. Doležal), Verbíř (64. Stožický) - Mareš, Jun. Trenér: Plíšek.
M. Boleslav: Miller (90+5. Kubásek) - Kalina, Procházka, Janíček, Mach - Mendy, Sylvestre, Rajnoch, Kysela - Pecka (87. Opiela), Papadopulos (80. Řezníček). Trenér: Hapal.

[ 19.10.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]