LM zažila kanonády Villarrealu, Lyonu a Arsenalu

V třetím kole základní skupiny Ligy mistrů dali na své špatné výsledky z posledních zápasů zapomenout v Turíně a Mnichově. Juventus totiž přehrál Real Madrid a Bayern uštědřil Fiorentině tvrdou lekci z produktivity a zvítězil hladce 3:0. V Istanbulu viděli diváci sedm branek, v Bukurešti osm a ve Villarealu padlo dokonce branek devět.

Juventus dostal proti „Bílému baletu“ do vedení krásnou střelou Del Piero už po pěti minutách hry. Na začátku druhé půle pojistil vedení domácích po centru Pavla Nedvěda tečovanou hlavičkou Amauri. Snížit mohl Sneijder, ale jeho pokus zastavila tyč. Real přeci jen snížil. V 66. minutě snížil po centru přesnou hlavičkou Van Nistelrooij.

První poločas utkání mezi Petrohradem a Borisovem se neslo ve znamení nastřelených tyčí. Ve velké šanci trefil domácí Tekke hlavou pouze tyč. Na druhé straně se proháčkoval ke střele Rodionov, jenže i jeho pokus skončil na tyči. První půli zakončil pumelicí do břevna petrohradský Danny.

Šok pro Zenit přinesla 52. minuta, kdy Nechajčik překonal kromě dvou obránců i gólmana Malafejeva. Borisov poté odolával drtivému tlaku, který domácí dokázali zužitkovat až deset minut před koncem. Dlouhý centr útočník Tekke napálil do branky přes netakticky vyběhnutého gólmana Veremenka. Zenit tak získal první bod v soutěži. Borisov si po remíze s Juventusem veze do Běloruska i bod z Petrohradu.

Divoká přestřelka a devět gólů ve Villarealu

Divoké utkání mezi Villarealem a Aalborgem načal v 19. minutě hostující Saganowski, který v dobré pozici nezaváhal a gólmana prostřelil. Dánové se z vedení radovali pouze devět minut. Rossiho tečovaná střela zapadla za záda gólmana Zazy a v 33. minutě parádní ranou poslal „žlutou ponorku“ do vedení Capdevila. Do poločasu se však šlo za nerozhodného stavu. Na 2:2 vyrovnal Enevoldsen, který sám před brankářem nezazmatkoval.

Druhý poločas začali lépe domácí. Po rychlých brankách náhradníka Llorenteho vedl Villareal o dvě branky. V 77. minutě snížil Johansson, ale domácí zápas definitivně rozhodli ve svůj prospěch brankami Pirese a Llorenteho, který zaznamenal hattrick.

Svou šňůru patnácti utkání v Lize mistrů bez prohry navýšil Manchester United po utkání proti Celticu ještě o jeden. Domácí v utkání jasně dominovali a svou herní převahu zužitkoval dvěma brankami kanonýr Dimitar Berbatov. Konečné výsledek 3:0 zařídil přesnou střelou Rooney.

Steaua rychle vedla, ale nemá ani bod

Fotbalisté Steauy vedli nad Lyonem v utkání skupiny “F“ v 11. minutě již o dvě branky, když se prosadili Arthuro a Goian. Rumuni však ještě do konce prvního poločasu o vedení přišli. Nejprve skóroval Kader Keita a po něm se hlavou prosadil i Benzema, který byl později klíčem k třem bodům pro Lyon. Těsně před koncem první půle sice domácí poslal opět do vedení Petre, jenže ve druhém poločase byl Lyon lepší a další dvě branky Benzemy a jeden úspěch Freda zajistili hostům vítězství 5:3.
Bayern Mnichov zasadil Fiorentině lekci z produktivity. Zcela vyrovnaný zápas rozhodla první branka Kloseho ze 4. minuty. Do poločasu zvýšil Schweinsteiger. Štěstí měl Bayern po hlavičce Gilardina, která skončila na tyči. Na konečných 3:0 zvýšil po povedeném sólu Zé Roberto.

„Kanonýři“ odstřelil Fenerbahce

Arsenal vstoupil do utkání proti Fenerbahce skvěle. Po dvaadvaceti minutách hry vedli svěřenci kouče Wengera již 3:1. Ve druhé půli zvýšil Diaby a domácí alespoň kontrovali gólem Güizi. Konečnou podobu výsledku dal až v nastaveném čase mladík Ramsey.

Překvapivým výsledkem skončilo utkání Porta s Dynamem Kyjev. Domácí v úvodu utkání nastřelili v dobré pozici pouze tyč. Jediný gól utkání přišel v 27. minutě utkání, kdy kyjevský
Alijev tvrdou ranou z dálky prostřelil Heltona.

Výsledky:

Skupina E:

Villarreal - Aalborg 6:3 (2:2)
Branky: 67., 70. a 84. Llorente, 28. Rossi, 33. Capdevila, 79. Pires - 19. Saganowski, 36. Enevoldsen, 77. Johansson. Rozhodčí: Meyer (Něm.). Diváci: 21.000.

Manchester United - Celtic Glasgow 3:0 (1:0)
Branky: 30. a 51. Berbatov, 76. Rooney. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.). Diváci: 74.944.

Tabulka skupiny E

Skupina F:

Bayern Mnichov - Fiorentina 3:0 (2:0)
Branky: 4. Klose, 25. Schweinsteiger, 90. Zé Roberto. Rozhodčí: Benquerenca (Port.). Diváci: 66.000.

Steaua Bukurešť - Olympique Lyon 3:5 (3:2)
Branky: 8. Arthuro, 11. Goian, 45. Petre - 33. a 71. Benzema, 69. a 90.+2 Fred, 23. Keita. Rozhodčí: Gilewski (Pol.). Diváci: 18.000.

Tabulka skupiny F

Skupina G:

Fenerbahce Istanbul - Arsenal 2:5 (1:3)
Branky: 19. vlastní Silvestre, 78. Güiza - 10. Adebayor, 11. Walcott, 22. Diaby, 49. Song, 90.+4 Ramsey. Rozhodčí: Fröjdfeldt (Švéd.). Diváci: 35.000.

FC Porto - Dynamo Kyjev 0:1 (0:1)
Branka: 27. Alijev. Rozhodčí: Hauge (Nor.). Diváci: 36.000.

Tabulka skupiny G

Skupina H:

Juventus Turín - Real Madrid 2:1 (1:0)
Branky: 5. Del Piero, 49. Amauri - 66. Van Nistelrooij. Rozhodčí: Stark (Něm.). Diváci: 25.000.

Zenit Petrohrad - BATE Borisov 1:1 (0:0)
Branky: 80. Fatih Tekke - 52. Nechajčik. Rozhodčí: Proenca (Port.). Diváci: 21.000.