Jablonec v Plzni vedl, nakonec remizoval

[b]Aktualizováno.[/b] V úvodním utkání 12. kola Gambrinus ligy hrála domácí Plzeň s Jablonecem 1:1. Vedení zajistil hostům křížnou střelou Zábojník ve 27. minutě. Šest minut po změně stran srovnal Trapp.

Do utkání vstoupili mnohem lépe domácí hráči, kteří se snažili prolomit obranný val Jablonce. V osmé minutě zasprintoval po pravé straně záložník Plzně Petržela, který střílenou přihrávkou hledal v pokutovém území někoho ze svých spoluhráčů, jenže nikdo z plzeňských míč nedoběhl. O pět minut později zahrozilo i na druhé straně, ale Lafata pálil z velkého úhlu mimo branku.

Stopera Homolu nahradil v jablonecké obraně Petr Pavlík, který po dvaceti minutách vyrobil obrovskou chybu, díky které téměř daroval branku domácímu Kolářovi. Pavlík nedokázal jako poslední jablonecký bek před Špitem odkopnout míč a trefil Koláře, jenž se řítil sám na brankáře hostů. Špit však svůj tým podržel a v pádu dokázal střelu plzeňského záložníka vyrazit.

Domácí nedokázali využít stoprocentní příležitost a tak přišel trest. Klapka zpracoval v pokutovém území centr Loučky, zachoval klid a místo uspěchané střely přihrál volnému Zábojníkovi, který propálil domácího brankáře Ticháčka umístěnou střelou na vzdálenější tyč.

Plzeňští fotbalisté sice měli optickou převahu, vytvořili si také několik slibných standardních situací a množství rohových kopů, ale s inkasovanou brankou se těžko srovnávali hlavně po psychické stránce. Jablonec tak ubránil poločasové vedení.

Tři minuty po změně stran mohl Jablonec své vedení ještě navýšit na dvoubrankový rozdíl. Lafata našel před plzeňskou brankou ideálně postaveného spoluhráče Michálka, ale ten nedokázal z několika metrů trefit prázdnou plzeňskou branku. Domácí se ale rychle vzpamatovali a to hlavně zásluhou aktivního Petržely. Plzeňský záložník uplatnil na pravé straně svou rychlost, přihrávkou našel v pokutovém území volného Trappa a ten přesnou přízemní střelou srovnal.

Blízko druhému gólu byli domácí hráči po hodině hry. Horváth napřáhl a zkusil ze dvaceti metrů vystřelit, jeho pokus tečoval na malém vápně stoper Navrátil, ale střela nakonec skončila těsně vedle levé tyče brankáře Špita. Domácí se i nadále potýkali s nepřesnostmi ve finální fázi, Jablonec zase spoléhal na konsolidovanou obranu a až na výjimky se do útoku nehrnul.

V nastaveném čase ještě vyrazil jablonecký brankář Špit střelu domácího útočníka Varadiho, ovšem na nerozhodném skóre se už nic nezměnilo.

Výsledek:

FC Viktoria Plzeň - FK Baumit Jablonec 1:1
Branky: 51. Trapp - 27. Zábojník. Rozhodčí: Adam - Filgas, Vysloužil. ŽK: Jiráček, Petržela - Zábojník, Eliáš. Diváci: 3060.

Plzeň: Ticháček - Limberský, Rada, Navrátil (84. Krbeček), Jiráček - Petržela, Kolář, Trapp, Horváth, Rezek (72. Vaculík) - Mlika (61. Varadi). Trenér: Vrba.
Jablonec: Špit - Zábojník, Pavlík, Huber, Hamouz - Michálek, Loučka, Eliáš, Žofčák - Klapka (84. Valenta) - Lafata (90.+1 Hesek). Trenér: Komňacký.