Barcelona, Villarreal a Santander vyhrály venku

Barcelona nadělila Malaze v 9. kole Primera Division čtyři góly a zvítězila 4:1. Dalším úspěšným týmem, který si veze tři body z venku je Villarreal, který stejným výsledkem porazil Bilbao. Čtyřikrát se trefil i Santander ve Valencii, který zvítězil 4:2. Atletico Madrid zdolalo Mallorcu v poměru 2:0.

Fotbalisté Barcelony vyhráli už pojedenácté za sebou. Skóre zápasu, který se hrál za hustého deště na notně podmáčeném trávníku, otevřel už po pěti minutách krásnou ranou z přímého volného kopu Xavi. Domácí sice ve 13. minutě vyrovnali, ale Barceloně o chvíli později vrátil vedení svou šestou ligovou brankou Messi. Druhý poločas už patřil katalánskému týmu. Nejdříve přidal svůj druhý gól Xavi a na závěru si dala Málaga vlastní branku.

Villarreal zvítězil stejným rozdílem v Bilbau a zůstává v lize stále neporažený o bod za Barcelonou.

Po čtyřech zápasech bez výhry se dočkalo tří bodů Atlético Madrid, které doma porazilo Mallorku 2:0. Zápas rozhodl Argentinec Agüero, který dal dvě branky během první půlhodinky. V obraně domácích chyběl stále zraněný Tomáš Ujfaluši.