Vítěznou sérii Ústí nezastavila ani Čáslav

Hráčí Ústí nad Labem vyhráli sedmý druholigový zápas za sebou a opět se jim to podařilo o jediný gól. Na domácím hřišti dnes Severočeši porazili 2:1 Čáslav, která přišla porážkou o šanci posunout se do čela tabulky. Ústečtí fotbalisté jsou v tabulce čtvrtí o pouhý bod za svým dnešním soupeřem.

O vítězství rozhodlo Ústí až zlepšenou hrou ve druhém poločase. Od 11. minuty totiž domácí prohrávali, poté co čáslavský Strnad po úniku přihrál Dianovi a jeho střela z hranice šestnáctky skončila po teči obrany v šibenici Novákovy branky.

Hra se pak odehrávala mezi šestnáctkami. V 27. minutě domácí Pilík z výhodné šance přestřelil branku a vzápětí vyrazil Švenger bombu Volka. Na druhé straně Brezinský mířil pouze do Novákovy náruče a o dvě minuty později se znovu vyznamenal jeho protějšek Švenger, když nohou vyrazil na roh gólovou střelu Vondráška.

Druhý poločas ovládli domácí a jejich hlavní zbraní byly standardní situace. V 53. minutě vyrovnal po rohu Benčíka krásnými nůžkami Džuban a stejný hráč dorazil o čtvrt hodiny později znovu po rohovém kopu do čáslavské sítě míč odražený brankářem Švengerem po hlavičce Valenty. Čáslavský gólman ještě vyrazil skákavou střelu Volka na roh, snaha hostů o vyrovnání byla marná.

Výsledek - 14. kolo:

Ústí nad Labem - Čáslav 2:1 (0:1)
Branky: 53. a 69. Džuban - 11. Dian. Rozhodčí: Moláček - Kovařík, Urban. ŽK: Franc, Džuban, Benčík - Fikejs, Brezinský. Diváci: 797.

Ústí nad Labem: R. Novák - Škoda, Džuban, Valenta, Dvořák - Franc (90. Bartoš), Martykán, Volek, Benčík - Vondrášek (81. Rudnyckij), Pilík (89. Veverka). Trenér: Habanec.

Čáslav: Švenger - Kotrba, Mráz, T. Brezinský, Špidlen - Dohnálek (63. Dolejš), Brunclík, Haniak (74. Prášil), Dian - Strnad, Fikejs. Trenér: Koubek.

[ 2.11.2008 - ČTK | Foto: fkusti.cz ]