Arsenal zdolal Manchester United 2:1

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Arsenalu porazili v dnešním šlágru 12. kola anglické ligy na domácím hřišti Manchester United 2:1 a vystřídali ho na třetím místě tabulky. Hrdinou domácího londýnského celku byl autor obou branek Samir Nasrí.

Jednadvacetiletý francouzský záložník, který přišel v létě z Marseille, nejdříve po dvaceti minutách za pomoci teče soupeřova obránce poslal Arsenal do vedení. Druhou branku přidal po chytré akci spoluhráče Fabragase. Domácí celek několikrát podržel brankář Almunia, který se ale v závěru zranil a přibyl na už tak početnou marodku "Gunners".

Manchester v 90. minutě snížil zásluhou střídajícího osmnáctiletého Brazilce Rafaela, ale svěřenci Arséna Wengera si sedmé vítězství v sezoně pohlídali.

V druhém utkání dnešního brzkého anglického fotbalového odpoledne i přes vytrvalou převahu remizoval domácí Wigan 0:0 se Stoke City.

Šanci vyhoupnout se na čtvrté místo před Manchester United promarnili hráči Hullu City, když doma podlehli Boltonu Wanderers 0:1.

Dramatické utkání viděli diváci v Sunderlandu, kde domácí od čtvrté minuty vedli nad Portsmouthem zásluhou přesné trefy Djibrila Cissého. Po přestávce ale o náskok přišli a v nastaveném čase jim vzal všechny body Defoe, když proměnil penaltu.

Zápas dokázal v sobotu otočit ve svůj prospěch také Everton, který do závěrečné desetiminutovky duelu s West Hamem vstupoval s jednobrankovým mankem. Nakonec se ale v 83. minutě prosadil Lescott a o výhře hostů rozhodl dvěma góly během dvou minut Louis Saha.