Most doma přehrál rezervu Sparty

[b]Aktualizováno.[/b] Fotbalisté Mostu porazili v dnešním utkání 16. kola druhé ligy béčko pražské Sparty 2:1. Po bezbrankovém poločase se v dresu domácího týmu střelecky prosadili Jedinák a Franěk, za hosty snížil Pečnik. Severočeši přitom celou druhou půli odehráli bez vyloučeného záložníka Schuta.

Obě mužstva se na vlhkém trávníku snažila střílet ze všech pozic, do šancí se ovšem dostávali pouze domácí. V 6. minutě hlavičkoval těsně nad sparťanskou branku Hofmann a tentýž hráč neuspěl ani o chvíli později, kdy se mu pod nohy vrhl brankář Grigar.

Vysoké tempo poté opadlo, mosteckého gólmana Palečka zaměstnali Pražané jen několika dalekonosnými střelami. Hra dostala znovu spád až krátce před odchodem do kabin, Fraňkova tvrdá střela se ovšem mezi sparťanské tyče nevešla.

Minutu před přestávkou byl po druhé žluté kartě vyloučen Schut, přesto byl oslabený Most v druhém poločase lepším týmem. Brzy se dostal také do vedení, když po rohovém kopu dotlačil míč do sítě obránce Jedinák.

Ani inkasovaná branka Spartu neprobrala. Hosté pokračovali v matném výkonu a soupeř podruhé trestal. V 68. minutě se prohnal kolem stoperů Franěk a přesně zakončil.

Pražané se vrátili do hry o devět minut později. Míč z Pečnikovy kopačky prošel Palečkovi mezi nohama a dokutálel se až za brankovou čáru. Baník si však už zbytek utkání pohlídal a v posledním podzimním kole získal tři body.

FK Baník Most - AC Sparta Praha B 2:1 (0:0)
Branka: 54. Jedinák, 68. Franěk - 77. Pečnik. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Moudrý. ŽK: Schut, Trubila - Sedláček, Glaser, Jungr, Mareš, Kučera. ČK: 44. Schut (Most). Diváci: 1462.

Most: Paleček - Loos, Jedinák, Hainault, Trubila - Sigmund (88. Tonev), Schut, Oboya (81. Bogdanov) - Boutasgount (90. Diego), Hofmann - Franěk.
Sparta B: Grigar - Valíček (72. Třešňák), Mareš, Kučera, Had - Glaser (46. Jungr), Sedláček (72. Sus), Pečnik, Podaný - J. Kadlec, V. Kadlec.

Dukla se rozloučila s podzimem vítězstvím nad Čáslaví

Pražská Dukla se rozloučila s podzimní částí druhé ligy vítězstvím nad Zenitem Čáslav, na který ztrácí již jenom tři body. O výhře pražanů rozhodl dvěma brankami Michal Kolomazník.

FK Dukla Praha - FC Zenit Čáslav 2:1 (1:0)
Branka: 11. a 58. Kolomazník - 50. Brunclík. Rozhodčí: Rozhodčí: Hrubeš - Lhoták, Ubias. ŽK: Malý - Dohnálek, Špidlen. ČK: 90. Strand (Čás.). Diváci: 1535.

FK Dukla Praha: Svoboda - Mikula, Novotný, Vorel, Šmíd (81. Paiša) - Svatonský, Hanus (60. Blaha), Gedeon, Malý - Kolomazník (87. Kulvajt), Zelenka.
FC Zenit Čáslav: Ehrenberger - Kotrba (87. Dolejš), Mráz, Filip, Špidlen - Dohnálek, Brunclík, Dian, Prášil, Fikejz (85. Nulíček) - Strnad.

Jihlava překvapivě prohrála s Vítkovicemi

Hráči Vysočiny Jihlava prohráli v pátečním utkání 16. kola druhé ligy s týmem Vítkovic 1:2. Hosté k překvapivé výhře udělali rozhodující krok už v prvním poločase, kdy vstřelili obě branky.

FC Vysočina Jihlava - FC Vítkovice 1:2 (0:2)
Branky: 76. Kaplan - 14. Pulkert, 30. Diviš. Rozhodčí: Bílek - Hojsík, Kovařík. ŽK: Gába, Kaplan (oba Jih.). ČK: 75. Schneider (Jih.). Diváků: 1690.

Jihlava: Vojáček - Gabriel, Kadlec, Tlustý, Cihlář (75. Urban) – Veselý (64. Kaplan), Lovětínský (28. Dupal), Gába, Schneider – Rabušic, Faldyna.
Vítkovice: Uvarenko - Derych, Švestka, Doležal, Silveira – Hanák (88. Houška), Motyčka, Mikulenka (82. Poznar), Pulkert - Plešek (60. Křiva), Diviš.

[ 14.11.2008 - ČTK | Foto: fkbanikmost.cz ]