Třinec podlehl v posledním podzimním kole Sokolovu

Sokolov zakončil podzimní část druhé ligy dnešní výhrou 4:1 v Třinci. Strůjcem vysokého vítězství hostů byl autor hattricku Martin Jirouš, Třinečtí dohráli zápas bez vyloučeného kapitána Chlebka.

Západočeši uštědřili v posledním utkání podzimu Třinci lekci z taktiky a produktivity. Rozhodnuto o jejich výhře bylo totiž už po osmi minutách hry, kdy hosté dokonale využili dvou zaváhání soupeřovy obrany a díky Jiroušovi a Podrazkému bleskurychle vedli 2:O.

Branky domácí mužstvo do kolen nesrazily, herně bylo Sokolovu víc než vyrovnaným protivníkem, ale v koncovce Třinečtí opět zklamali. Šance, které měli Szmek, Veselý a Šalamoun, byly totiž stoprocentní.

V druhém poločase přidal Jirouš ještě dva góly - v 61. minutě proměnil pokutový kop, před nímž musel po druhé žluté kartě ze hřiště třinecký obránce Chlebek, a v závěru zvýšil už na 4:0. Domácí se sice nakonec mohli radovat z čestného úspěchu, jejich loučení s podzimem však bylo po vysoké porážce hodně smutné.

Výsledek:

Třinec - Sokolov 1:4 (0:2)
Branky: 89. Adam - 6., 61. z pen. a 86. Jirouš, 8. Podrazký. Rozhodčí: Kocián - Santarius, Lakomý. ŽK: Malíř, Chlebek (oba Třinec). ČK: 61. Chlebek. Diváci: 562.

Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Chlebek, Martinčík - Malíř, Eismann (62. Zítka), Šalamoun (71. Byrtus), Ceplák - Veselý (82. Adam), Szmek. Trenér: Cviertna.
Sokolov: Ilizi - Kaplan, Hájovský, Knakal, Čupr - Podrazký (76. Salák), Šmerda, Čada, Vaněček - Jirouš (87. Procházka), Duchnič (81. Pilař). Trenér: M. Hašek.

[ 15.11.2008 - ČTK| Foto: fksokolov.cz ]