České Budějovice se ubránily Baníku

[b]Aktualizováno.[/b] V sobotním utkání 14. kola Gambrinus ligy remizovali fotbalisté Baníku Ostrava s Českými Budějovicemi 0:0. Proti úporně bránícímu soupeři se domácí nedokázali prosadit.

Ostravský kouč Večeřa nakonec nechal vítěznou sestavu z Mladé Boleslavi bez zásahu, přestože stoper Bolf už byl k utkání připraven. Jihočeši přijeli obrat domácí o ligové body s jasně defenzivní taktikou. Dopředu k ohrožení ostravského brankáře Bučka se vůbec nedostávali.

Zato Baník se snažil vstřelit gól co nejdříve. Jako první se dostal k zakončení Lička, ale jeho pokus Kučera kryl. Chvíli poté pálil po odraženém míči Galásek nad břevno. Ve 22. zase Střihavka nadýchal centr, u vzdálenější tyče hlavičkoval Svěrkoš, ale už byl v úhlu a Kučera u tyče jeho hlavičku zlikvidoval.

V další akci Střihavka hlavou přiťukl Ličkovi, ten pohotově střílel z hranice šestnáctky a Hunal jeho pokus zblokoval nad břevno. Krátce před přestávkou centroval Svěrkoš a další Ličkova rána tentokrát mířila pod břevno, ale Kučera ji stihl vyrazit.

Také po přestávce se Baník tlačil za vedoucím gólem, ale po Tchuřově chybě se Benát dostával do šance. Včasným vyběhnutím a skokem pod nohy mu ji sebral brankář Buček.

Baník vytvářel v pokutovém území soupeře spoustu nebezpečných situací, ale čistá gólová šance nepřicházela. Naopak v 76. minutě po Stráského přihrávce měl ideální možnost Riegel, ale se střelou váhal a nakonec mu ji zblokovat Neuwirth.

V závěru utkání se snažil ostravský trenér Večeřa vsadit vše na útok, ale všechno bylo marné. Jihočeši tlaku odolali a odvezli si cenný bod.

FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice 0:0
Rozhodčí: Královec - Zlámal, Vysloužil. ŽK: Mezlík, Hílek, Stráský, Svátek (všichni Č. B.). Diváci: 11 326.

Baník Ostrava: Buček - Řezník (33. Bolf), Neuwirth, Marek, Tchuř - Mičola (69. Rajtoral), Otepka, Galásek, Lička - Svěrkoš, Střihavka (78. Zeher).
České Budějovice: P. Kučera - Riegel, Hunal, Žižka, Leština - Benát (90+2. Svátek), Hílek, Homoláč, Šíma (83. Hudson) - Mezlík (63. Stráský), T. Sedláček.

[ 15.11.2008 - MediaFax | Foto: ČTK ]