Real Madrid dostal od Valladolidu další ránu

[b]Aktualizováno.[/b] Real Madridu prohrál v 11. kole španělské ligy na hřišti Valladolidu 0:1 a jen podtrhl své současné špatné výkony. Pro německého trenéra Bernda Schustera to možná byl poslední zápas na lavičce "Bílého baletu". Valencia doma podlehla Gijonu 2:3.

Německý kouč dostal od vedení ultimátum právě před tímto zápasem, který měl bezpodmínečně vyhrát. Real sice v domácí lize předchozích devět utkání neprohrál, ale nedařilo se mu v pohárech. V Lize mistrů dvakrát za sebou prohrál s Juventusem Turín a stále nemá jistý postup ze skupiny. Ve Španělském poháru ostudně vypadl s třetiligovým Realem Unión.

V dnešním zápase, který rozhodl jedinou brankou domácí záložník Canobbio, malátný Real nic nepředvedl a vyloučení obránce Heinzeho v závěru utkání potvrdilo současnou madridskou krizi.

V druhém sobotním zápasu přehrál Gijon Valencii na jejím vlastním hřišti. Nováček vedl již v prvním poločase díky brance Morana. Na začátku druhé půle zvýšil náskok Gijonu Barral. Valencia sice snížila díky Villově penaltě, ale na vyrovnání se již nezmohla.

Výsledky - 11. kolo:
Valladolid - Real Madrid 1:0. (49. Cannobio)
Valencia - Sporting Gijon 2:3 (69. Villa (p), 90. Malta - 20. Moran, 52. Barral, 81. Castro)

[ 15.11.2008 - ČTK | Foto: Reuters ]