ČFL: Podzim ovládla Vlašim

Vesměs výhrami hostujících mužstev dnes skončily čtyři zápasy 15. kola ČFL. Vítězné týmy navíc zatížily konta svých hostitelů dohromady tuctem nastřílených branek, tedy v průměru třemi na zápas.

Špatně na svém hřišti dopadli oba zástupci metropole. Vyšehrad podlehl 0:3 vedoucí Vlašimi, jež si tak pod vedením trenéra Zdeňka Haška kolo před koncem pojistila své podzimní prvenství v třetí lize. Před druhou Krčí má nadále náskok pěti bodů, takže v podzimní derniéře už nemůže být předstižena.

Na Vyšehradě otevřel skóre v prvním poločase Veselý, sedm minut před koncem zvýšil Kacafírek a ten také podtrhl účet v nastaveném čase. Vlašim tak vytěžila ze čtyř duelů s pražskými soupeři deset bodů.

V jiném pražském zápase v Horních Počernicích přišla rezerva Viktorie Žižkov o svoji domácí neporazitelnost na xaverovském hřišti. Náchod-Deštné si odvezl vítězství 4:3, když všechny góly nastřílel už do poločasu. Hattrickem se blýskl Martin Merganc, čtvrtý gól připojil Josef Semerák. Domácímu nováčkovi třetí ligy nepomohly ani góly útočníků prvoligového A-týmu, přičemž dva dal Róbert Demjan a jeden Radek Bukač.

Třígólový zápis měl i Bosňan Muris Mešanovič z jabloneckého béčka, jež získalo tři body na půdě jiného nováčka v Králově Dvoře za výhru 4:2. Zbylou trefu obstaral Milan Vukovič, za domácí dvakrát skóroval Jakub Bureš.

Svůj jedenáctý podzimní gól vstřelil Jan Zušťák. Díky jeho brance z penalty v nastaveném čase zápasu v Plzni vyhrál nováček z jihu Čech 1:0 a v tabulce je čtvrtý s týmž počtem bodů jako třetí Slavia B a jen o bod zpět za druhou Krčí.

Výsledky - 15. kolo:

Vyšehrad - Vlašim 0:3 (0:1), Plzeň B - Písek 0:1 (0:0), Viktoria Žižkov B - Náchod-Deštné 3:4 (1:4), Králův Dvůr - Jablonec B 2:4 (0:2).

[ 16.11.2008 - ČTK | Foto: fcgraffinvlasim.cz ]