Villareal i Valencia zaváhali s outsidery

[b]Aktualizováno.[/b] Villarreal a Valencie v 11. kole španělské ligy nečekaně zaváhali s outsidery a nevyužili šanci minimálně na pár hodin se posunout do čela tabulky. Villarreal jen remizoval na hřišti Málagy a Valencie dokonce doma prohrála s Gijónem. Vedoucí příčku tak stále drží Barcelona, která po výhře nad Huelvou zvýšila náskok na tři body.

Villarreal měl v duelu s Málagou blízko k výhře. V závěru vedl po trefách útočníků Rossiho a Llorenteho 2:1, ovšem domácí si vytvořili tlak a v nastaveném čase vyrovnal stoper Rosario. Hosté ztratili body teprve potřetí v sezoně.

Stejnou šanci nevyužila ani Valencie, která v sobotu v noci podlehla doma Gijónu 2:3. V tabulce zůstala třetí o skóre před Realem Madrid, který v tomto kole rovněž prohrál.

Dvacet minut před koncem zápasu vykřesal domácím naději kanonýr Villa, jenž z penalty nařízené za Barralovu ruku ve vápně snížil na 1:2. Nejlepší střelec červnového mistrovství Evropy dal svůj 100. gól ve španělské lize a jedenáctý v této sezoně, což ho řadí na druhé místo za Samuela Eto'a z Barcelony.

Hostům však v 81. minutě vrátil dvougólový náskok Castro. V samém závěru už jen snížil dvacetiletý Mata, jenž oslavil gólem premiérovou pozvánku do španělské reprezentace na přátelský zápas mistrů Evropy s Chile.

Jasnou výhru 4:1 si připsali hráči Atlétika Madrid v duelu s La Coruňou, kterou vystřídali na šestém místě tabulky. Dvěma góly k tomu přispěl kanonýr Forlán. Celé utkání v dresu vítězů odehrál i český obránce Tomáš Ujfaluši.

Špatnou formu potvrdili fotbalisté Espaňolu Barcelona. Ještě šest minut před koncem zápasu s Numancií vedli, ale nakonec prohráli 3:4. Rozhodující branku dal v poslední minutě střídající Bellvis.

Již počtvrté za sebou nedokázali fotbalisté Pamplony dát gól a na hřišti Bilbaa prohráli 0:2. Tým českého záložníka Jaroslava Plašila, který dnes kvůli zranění chyběl, tak čeká na vstřelený gól již 437 minut, tedy více než sedm hodin.

Zaváhání svých pronásledovatelů využila Barcelona, která díky brankám argentinské hvězdy Lionela Messiho a střídajícího záložníka Seydou Keity porazila předposlední Huelvu 2:0. Poprvé v sezoně si tak v čele tabulky vytvořila vícebodový náskok.

Výsledky - 11. kolo:
Valencia - Gijón 2:3 (69. Villa z pen., 90. Mata - 20. Moran, 52. Barral, 81. Castro)
Almería - Mallorca 2:1 (44. a 67. z pen. Negredo - 90. A. Keita)
Atlético Madrid - La Coruňa 4:1 (53. a 81. Forlán, 26. Heitinga, 68. Maxi Rodriguéz - 86. Felipe)
Betis Sevilla - Santander 3:1 (29. a 72. S. Garcia, 38. Emana - 86. Munitis)
Espaňol Barcelona - Numancia 3:4 (35. Moises, 64. Jarque, 67. Tamudo - 15. Nagore, 53. Coiria, 84. Barkero, 90. Bellvis)
Getafe - FC Sevilla 0:2 (36. Fabiano, 90. De Mul)
Málaga - Villarreal 2:2 (30. Duda, 90.+1 Rosario - 8. Rossi, 50. Llorente)
Bilbao - Pamplona 2:0 (16. Elorriaga, 88. F. Llorente)
Huelva - FC Barcelona 0:2 (51. Messi, 85. S. Keita)

[ 16.11.2008 - ČTK | Foto: Reuters ]