Vlašim smetla králodvorského nováčka 6:0

Už jistý vítěz podzimní části ČFL Vlašim deklasovala v posledním letošním utkání ve středočeském derby poslední tým tabulky z Králova Dvora 6:0. Domácí fotbalisté načali kanonádu dvěma góly v závěru prvního poločasu, dvěma góly přispěl k výhře Průcha. Z Příbrami hostující brankář Toma vychytal už podeváté čisté konto.

Vlašim z posledních dvou podzimních zápasů pod novým koučem Jiřím Veselým, jenž nahradil náhle odvolaného Zdeňka Haška, vytěžila šest bodů při skóre 9:0.

S odstupem sedmi bodů figuruje na druhé pozici Sparta Krč. Svěřenci trenéra Jiřího Formánka remizovali 1:1 na půdě píseckého nováčka a jako jediní v soutěži uhájili během celé podzimní části neporazitelnost v zápasech venku. V přímém souboji o druhé místo tabulky Pražané vedli ještě dvanáct minut před koncem gólem Michala Kočího, pak ale po trestném kopu inkasovali po Pivoňkově hlavičce. Dosud jedinou podzimní porážku utrpěla Krč v srpnovém domácím zápase s Vlašimí.

Na druhém místě ještě může přezimovat Slavia B, a sice v případě, že vyhraje v neděli ve Varnsdorfu. Ten ale zatím na svém hřišti neprohrál.

V Náchodě byl strůjcem výhry domácích 3:2 v důležitém záchranářském střetnutí s Vyšehradem Martin Merganc, jenž se dvakrát trefil sám a na vítěznou branku přihrál dvě minuty před koncem Kaplanovi.

V neděli jsou na programu zbývající tři podzimní zápasy.