Inter vyzrál na Juventus, Fiorentina na Udinese

Inter Milán porazil v dnešním šlágru 13. kola italské ligy Juventus Turín 1:0 a upevnil si vedení v tabulce. Fiorentina zvítězila nad Udinese na svém hřišti 4:2. Hosté byli v první půli lepším týmem a svou převahu gólově vyjádřili ve 29. minutě, kdy se trefil útočník Floro Flores.

Prestižním zápas, kterému se na Apeninském poloostrově přezdívá "Derby D'Italia", rozhodl jedinou brankou ghanský záložník Muntari. Ten v 71. minutě po střele Zlatana Ibrahimovice doklepl do sítě míč za zaskočenou obranou sám před brankářem Manningerem.

Situace připomínala ofsajd, ale opakovaný záběr prokázal, že bylo vše v pořádku. Prohře nezabránili ani čeští fotbalisté Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera, kteří odehráli v dresu "Staré dámy" celé utkání. Čtyřbodový náskok Interu, který vyhrál v Serii A počtvrté za sebou, může v neděli opět snížit městský rival AC, pokud uspěje na hřišti turínského FC.

Hráči "fialek" ale nastoupili do druhého poločasu jako vyměnění a Rumun Mutu, který se vrátil do sestavy po zranění, z penalty vyrovnal. Pak se dvakrát trefil záložník Montolivo, který zaznamenal první dvě branky v sezoně, a otočil vývoj utkání.

Čtvrtou trefu přidal po krásné přihrávce Mutua snadno kanonýr Gilardino, který je s devíti góly druhý v tabulce střelců o jeden za Diegem Militem z Janova. Na 4:2 upravil z pokutového kopu kapitán Udine Di Natale.