Sedm týmů si zajistilo postup do osmifinále LM

Úterní zápasy Ligy mistrů v předstihu rozhodly o postupujících klubech do osmifinále ve skupinách E až H. V 5. kole si účast v jarních bojích zajistil Arsenal, Porto, Villarreal, Manchester United, Lyon, Bayern Mnichov a Real Madrid.

Šlágr úterních utkání 5. kola soutěže se konal ve Villarealu, který hostil Manchester United. V zápase vedoucích mužstev skupiny E byla aktivnější hostující jedenáctka. Nejblíže ke gólu byli svěřenci kouče Fergusona po střele Cristiana Ronalda, jenže gólman López jeho pokus vytěsnil na břevno. Ve druhé půli mohl portugalský reprezentant skórovat podruhé, ovšem brankář Villarealu zachránil domácím bod za bezbrankovou remízu. V závěru zápasu inkasoval za ostrý skluz na Ronalda červenou kartu Juan Cadevila.

Účast v Poháru UEFA si překvapivě ve skupině E zajistil Aalborg, který se posunul na třetí příčku. Nováček soutěže z Dánska na domácím hřišti v minulém kole uhrál cennou remízu s Villarealem a v dnešním utkání dokonce přehrál Celtic Glasgow. Po brance Cacy a vlastním gólu Caldwella bere Aalborg tři body za výhru 2:1.

Po dnešních zápasech si postup do osmifinále zajistily ve skupině F Lyon a Bayern Mnichov. Oba kluby své soupeře přehrály. Lyon definitivně odrazil nápor Fiorentiny, na jejímž hřišti vyhrál 2:1. Na branky Makouna a Benzemy dokázal odpovědět pouze Gilardino v poslední minutě prvního poločasu.

Ve druhém zápase podle předpokladů porazil Bayern Steaua Bukurešť, které patří ve skupině poslední místo. Dvě trefy Kloseho a jeden úspěch Toniho znamená vítězství německého klubu 3:0.

Také skupina G zná své postupující celky. Arsenal se sice v utkání proti Dynamu Kyjev dlouho trápil, ale tři minuty před koncem klání dostal domácí fanoušky do varu dánský záložník Bendtner, který prostřelil Bogushe. Účast v jarních bojích soutěže má jistou i Porto. Portugalský klub vyhrál v Istanbulu nad domácím Fenerbahce poté, co se dvakrát brankově prosadil Lisandro Lopéz. Za domácí dokázal pouze snížit na konečných 1:2 Kazim-Kazim.

Skupina H znala svého prvního postupujícího již po minulém kole, kdy Juventus vyhrál na hřišti Realu Madrid. Turínský klub v utkání 5. kola uhrál další bod poté, co v Petrohradu remizoval 0:0. Za Zenit sice skóroval český legionář Radek Šírl, ale kvůli ofsajdu nebyla branka uznána.

Druhým klubem, který se raduje z postupu do vyřazovací části soutěže, je podle předpokladů Real Madrid, který si brankou Raúla odvezl všechny body z Borisova.

Výsledky:

Skupina E:

Aalborg - Celtic Glasgow 2:1 (0:0)
Branky: 73. Caca, 87. Caldwel vlastní - 53. Robson. Rozhodčí: Plautz (Rak.). Diváci: 12.000.

Villarreal - Manchester United 0:0
Rozhodčí: Rosetti (It.). ČK: 82. Capdevila (Villarreal). Diváci: 22.000.

Tabulka Skupiny E

Skupina F:

Fiorentina - Lyon 1:2 (1:2)
Branky: 45. Giraldino - 15. Makoun, 27. Benzema. Rozhodčí: Kassai (Maď.). Diváci: 37.000.

Bayern Mnichov - Steaua Bukurešť 3:0 (0:0)
Branky: 57. a 71. Klose, 61. Toni. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Diváci: 64.000.

Tabulka Skupiny F

Skupina G:

Arsenal - Dynamo Kyjev 1:0 (0:0)
Branka: 87. Bendtner. Rozhodčí: Hamer (Luc.). ČK: 89. Alijev (Kyjev). Diváci: 59.000.

Fenerbahce - Porto 1:2 (0:2)
Branky: 53. Kazim - 19. a 28. Lissandro. Rozhodčí: Mallenco (Šp.). Diváci: 35.000.