Liberec i v deseti přehrál Brno, ale získal jen bod

Liberec remizoval v sobotním utkání 16. kola Gambrinus ligy s Brnem 0:0. Domácí byli po celý zápas aktivnější i přesto, že už od 14. minuty hráli bez vyloučeného Keriče, ale nedali gól, a tak se musí Slovan spokojit s bodem.

Liberec byl zpočátku hodně aktivní a s přehledem se usadil na útočné polovině. Domácím nescházel pohyb ani přesnost přihrávek a v 11. minutě si Liberečtí vypracovali slibnou příležitost. Důrazný Kerič dokázal z pravé strany odcentrovat do pokutového území Brna, kam si naběhl volný Frejlach, ale jeho pokus z první byl nepřesný. Frejlachova střela však doputovala k volnému Papouškovi, který z nadějné pozice netrefil odkrytou branku.

Naděje domácích hráčů pak rázně zchladil ve 14. minutě chorvatský štírek Kerič, který nepochopitelně odstrčil na polovině hřiště brněnského Střeštíka. Za svůj zákrok dostal od rozhodčího Jílka červenou kartu.

Brno ale zůstalo u pasivního výkonu a i v deseti bojující Liberec nechalo hrát. Po jednom z protiútoků severočeského mužstva zahrozil po přiťuknutí Frejlacha Petr Papoušek, ale jeho přízemní střela z 31. minuty šla těsně vedle. Větší hrozbu znamenal pro Lejsala tři minuty před koncem první půle pokus Nezmara, který po Blažkově centru mířil z malého vápna těsně nad brněnskou branku.

I po změně stran se liberečtí hráči snažili, ale brněnská výhoda jedenácti fotbalistů jim dlouho nedovolila ohrozit branku Martina Lejsala. Až v 58. minutě to zkusil z dálky záložník Papoušek, ale jeho pokus šel těšně vedle. Brno na hřišti vůbec nepůsobilo dominantně, naopak dlouho otálelo s rozehrávkou a prakticky se ani nedostalo k vážnějšímu ohrožení liberecké branky. Utkání ale příliš nepomohl ani sudí Jílek, který několikrát svým verdiktem rozvášnil emoce na obou stranách.

Liberečtí i v deseti dokázali zahrozit. Třináct minut před koncem zápasu si na centr Papouška naskočil Smetana, ale ani on neměl dostatečný klid pro přesnější zakončení. V závěru utkání znovu vzplály emoce, když hráči Slovanu nezakopli míč i přesto, že na trávníku ležel brněnský stoper Dvorník. Na bezbrankovém výsledku se už ale ani v závěrečných minutách utkání nic nezměnilo.

Výsledek - 16. kolo:

Liberec - Brno 0:0
Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Moudrý. ŽK: Frejlach, Smetana - Lejsal, Švejnoha, Střeštík, Mareček. ČK: 15. Kerič (Liberec). Diváci: 2500.

Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Janů - Kerič, Bílek, Frejlach, Papoušek (90. Dort) - Nezmar (61. Smetana), Blažek (79. Dittrich). Trenér: Škorpil.
Brno: Lejsal - Švejnoha, Trousil, Dvorník, Čoupek - Kalivoda (70. Lira), Mareček, Polách, Střeštík (86. Baláž) - Došek, Vrána (57. Heinz). Trenér: Křeček.

[ 29.11.2008 - MediaFax / ČTK | Foto: ČTK ]