Bayern je po výhře druhý, stále vede Hoffenheim

Fotbalisté Bayernu Mnichov ve šlágru 15. kola německé ligy vyhráli 2:0 na hřišti Leverkusenu, díky čemuž se dostali na druhé místo tabulky. Stále však ztrácejí tři body na vedoucí Hoffenheim, který dnes vyhrál nad Bielefeldem 3:0. Leverkusen se propadl na čtvrtou příčku.

Bayern se po nevýrazném úvodu sezony šplhá tabulkou vzhůru, což potvrdil i dnes proti Leverkusenu. Obhájce titulu pozorně bránil úderný útok domácích a čekal na svou šanci. Ta přišla na začátku druhé půle, kdy Zé Roberto odcentroval a Toni otevřel skóre přesnou hlavičkou.

Leverkusen, v jehož sestavě opět nechyběl český obránce Michal Kadlec, se snažil vytvořit si tlak, ovšem nebezpečnější byly dál brejky Bayernu. Po jednom z nich uvolnil Ribéry Kloseho, který potvrdil vítězství hostů. Bayern si tak připsal již devátý zápas v řadě bez porážky.

Vedoucí Hoffenheim potvrdil svou formu i proti Bielefeldu, když za třemi body vykročil od úvodních minut. Již po pěti minutách otevřel skóre nejlepší ligový kanonýr Ibiševič, který si připsal již 17. zásah v sezoně. Za dalších šest minut navíc po samostatné akci zvýšil Carlos Eduardo. Osmou výhru z posledních devíti zápasů pak v samém závěru z penalty potvrdil Copado.

Fotbalisté Frankfurtu si podruhé za sebou odvezli ze soupeřova hřiště debakl, když po porážce 0:4 s Dortmundem prohráli 0:5 v Brémách. Hattrickem k tomu přispěl peruánský útočník Pizarro. Český reprezentační útočník Martin Fenin odehrál v dresu Frankfurtu celé utkání, ovšem do žádné výraznější šance se nedostal.