Plzeň napravila minulé zaváhání, odnesla to Olomouc

Plzeň zakončila podzimní část Gambrinus ligy jasnou výhrou nad Olomoucí 4:0. V první půli se trefil Rezek. Ve druhém poločase další trefy zaznamenali Trapp, Petržela a Kolář.

Ve svém posledním utkání podzimní části Gambrinus ligy přivítali fotbalisté Plzně doma Sigmu Olomouc. Viktoria nastoupila do utkání velmi aktivně, když se ve třetí minutě zápasu postaral o první střelu na branku kapitán Horváth. Domácí hráči od úvodního hvizdu sudího Adámka ovládali dění na trávníku a postupně si dokázali vypracovat gólové příležitosti.

Mezi svěřenci Pavla Vrby byl nejvíce vidět pětadvacetiletý Jan Rezek, který v páté minutě trefil levou tyč olomoucké branky. Po čtvrt hodině hry se plzeňský útočník ocitl v další šanci, nezpracoval však dobře centr Varadiho a jeho střela mířila vysoko nad. Západočeši několikrát snadno překonali obranu Olomouce, ale v koncovce byli nepřesní a nikomu se nepodařilo dostat míč za záda gólmana Drobizse.

I přes výraznější aktivitu domácích byli prvnímu gólu utkání blíže Hanáci, když ve 29. minutě našel Hubník přesným centrem Hořavu. Ten však hlavičkoval pouze do náruče brankáře Ticháčka. Po výrazné šanci Sigmy ale převzali režii zápasu znovu Západočeši a ve 32. minutě se dostali zásluhou Rezka do vedení. Před koncem první půle se v obrovské šanci ocitl ještě Trapp, jehož střela z úhlu ale skončila na levé tyči.

Tlak domácího týmu neustal ani po změně stran, když pouhých pět minut po začátku druhého poločasu zvyšoval po spolupráci Koláře a Petržely na 2:0 Trapp. Dvougólové vedení zvedlo v plzeňském táboře vlnu euforie. Rezek se v 54. minutě díky skvělému sólu dostal až před Drobizsovu branku, kde našel volného Petrželu a ten pohodlně umístil míč do olomoucké sítě - 3:0.

Zaskočení Hanáci nevěděli ka dřív skočit. Patnácti minut před koncem poslal Petržela přihrávku do pokutového území hostů. K míči se dostal Kolář a přidal čtvrtý gól. Posledních deset minut hry připomínalo spíše plzeňskou exhibici, když si domácí po několika pěkných akcích vytvořili další šance a znovu ohrozili olomouckou branku. Čtyřgólové vedení už ale Západočeši nenavýšili.

Výsledek - 16. kolo:

Plzeň - Olomouc 4:0 (1:0)
Branky: 32. Rezek, 50. Trapp, 54. Petržela, 76. Kolář. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Kubáň. ŽK: Rada, Petržela - Kaščák, Ordoš. Diváci: 2538.

Plzeň: Ticháček - Limberský, Rada, Halama, Jiráček - Petržela (81. Lecjaks), Kolář, Trapp, Horváth, Rezek (86. Vaculík) - Varadi (75. Mlika). Trenér: Vrba.
Olomouc: Drobisz - Rossi, Šuškavčevič, Komárek, Heidenreich - Janotka (39. Kazár), Kaščák, T. Hořava, Onofrej (69. Nepožitek), Hubník - Ordoš (84. Petr). Trenér: Psotka.

[ 29.11.2008 - MediaFax / ČTK | Foto: fcviktoria.cz ]