Boleslav porazila Zlín, ten přezimuje jako poslední

Fotbalisté Tescomy Zlín nezvládli závěrečné utkání podzimní části první ligy a po prohře 0:2 s Mladou Boleslaví přezimují na posledním místě tabulky. Pod novým trenérem Stanislavem Levým získal Zlína z pěti zápasů pouze jediný bod. Mladá Boleslav rozhodla o svém vítězství až po zlepšeném výkonu ve druhém poločase, kdy se střelecky prosadili Papadopulos a střídající Řezníček.

Fotbalovou nudu bez vážnějších příležitostí a vzruchu nabídly oba týmy prokřehlým divákům v úvodním poločase. Na průběhu zápasu nebylo vůbec patrné, že se střetly druhý celek tabulky s posledním. Sestupem ohroženému Zlínu se sice nedala upřít snaha a bojovnost, tyto vlastnosti však nedokázaly zastřít nedostatek fotbalové techniky. Boleslav bez potrestaných opor zadáků Rajnocha a Procházky se snažila hlavně neudělat chybu v defenzívě.

Za této situace se za celou první polovinu podařily pouze náznaky brankových šancí. V 16. minutě po centru Macha z levé strany hlavičkoval Papadopulos nad domácí branku. O minutu později na druhé straně Šmahajovu střelu tečoval Bača přímo do náruče brankáře Millera. Zmínku ještě zaslouží další Bačův střelecký pokus ve 27. minutě, který blokoval hostující obránce Janíček, od nějž míč obloučkem těsně přeletěl boleslavskou branku.

Teprve po změně stran získala hra zásluhou boleslavských fotbalistů vzruch. Hosté zrychlili hru, získali územní převahu a také šance. První měl v 51. minutě Opiela, jehož přízemní střelu Baránek kryl. O čtyři minuty později unikl po pravé straně Mendy, jeho přihrávku před branku domácí zadáci nezachytili a volný Papadopulos pohodlně skóroval. Po obdržené brance se dostali fotbalisté na chvíli do útlumu.

Trenér Levý se pokusil o oživení dvojím střídáním, když na trávník poslal Krause a rychlonohého Žůrka. Výkon Zlína se sice zlepšil, domácí fotbalisté se dostali několikrát i k zakončení, které však postrádalo přesnost. Krůček k vyrovnání chyběl v 75. minutě po Vyskočilově trestném kopu Zúbkovi, jehož hlavička minula branku.

Tlak domácího týmu narůstal, do útočení se zapojoval i obránce Zbožínek. Sázka na jednu kartu ale Zlínu nevyšla. Šest minut před koncem po dlouhém odkopu z hloubi pole se dostal do protiútoku střídající Řezníček. Brankář Baránek vyběhl před trestné území a hlavou se pokusil situaci zachránit. Netrefil ale přesně míč, který si stačil Řezníček zpracovat a střelou do prázdné branky pečetil vítězství svého týmu.

Výsledek - 16. kolo:

Zlín - Mladá Boleslav 0:2 (0:0)
Branky: 54. Papadopulos, 84. Řezníček. Rozhodčí: Kocourek - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Zbožínek - Mendy, Pecka. Diváci: 2458.

Zlín: Baránek - Malý, Kroča, Zbožínek, Pazdera - Malár (64. Kraus), Šmahaj, Zúbek (86. Bačík), Vyskočil - Bača, Kroupa (64. Žůrek). Trenér: Levý.
Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Janíček, Mach - Mendy, Sylvestre (89. Ševinský), Pecka, Opiela, Poláček (69. Kysela) - Papadopulos (82. Řezníček). Trenér: Hapal.

[ 29.11.2008 - eFotbal.cz | Foto: ČTK ]