Berger - odstřelovač po anglicku

Sparťanská podzimní mizérie se zdála být nekonečnou, ale v posledním ligovém utkání tohoto roku se hattrickem blýskl letenský záložník Patrik Berger a zajistil tím svému týmu důležité a drtivé vítězství nad Kladnem v poměru 5:0.

Dlouho byla velká letní posila pražské Sparty kritizována za to, že nepředvádí takové výkony, které by se očekávaly od hráče jeho věhlasu. Bývalý záložník dortmundské Borussie nebo FC Liverpoolu se svezl na vlně špatných výkonů Sparty a nejednou byl terčem ostré kritiky. V sobotním utkání ovšem předvedl to nejlepší ze svého fotbalového umu.

Většina lidí má Bergera zafixovaného jako dravého a silného záložníka s ostrou ránou a právě tyto jeho přednosti pocítili hráči a zejména brankář Kladna. Poprvé se tak stalo ve 26. minutě. Vacek vybojoval balon pro Bergera, který napálil ostrý projektil z více než pětadvaceti metrů přesně k tyči Kostolanského branky. Sparta tak poprvé vystřelila na branku soupeře a ihned z toho byl gól.

V minutě šedesáté šikovně přenechal střídající Nejc Pečnik míč volnému Patriku Bergerovi, který neváhal a znovu pálil ostrými na kladenskou branku. Na jeho umístěnou dělovku ze dvaadvaceti metrů byl brankář krátký a inkasoval podruhé od sparťanského záložníka.

Po gólech Bonyho Wilfrieda a Marka Kuliče prohrávalo Kladno již 4:0 a jakoby toho nebylo málo, Berger udeřil do třetice. V nastaveném čase nedokázali hostující obránci po patičce Wilfrieda odkopnout balon a ten se dostal k ex-liverpoolskému záložníkovi. Berger neváhal ani vteřinu a svojí levou nohou opět poslal míč do sítě. Připsal si tak svůj první hattrick po návratu do Čech a pomohl Spartě alespoň trochu napravit dojem ze zpackaného podzimu.
[ 2.12.2008 - Ondřej Novotný | Foto: ČTK ]