Hoffenheim podzimním mistrem, Štajner opět skóroval

[b]Aktualizováno.[/b] Zkušený český útočník Jiří Štajner skóroval v německé lize ve druhém utkání po sobě a pomohl Hannoveru k domácí remíze 1:1 s Bielefeldem. Stuttgart vybojoval v duelu posledních dvou mistrů s Bayernem Mnichov v nastavení bod po výsledku 2:2, asistenci u první branky domácích si připsal Jan Šimák. Podzimním mistrem se tak po domácí remíze 1:1 s Schalke 04 stal celek Hoffenheimu. Brankář Jaroslav Drobný výborným výkonem pomohl Hertě Berlín k výhře 4:0 nad Karlsruhe.

Štajner v posledních týdnech nabral střeleckou formu, kterou potvrdil i dnes. Po půlhodině hry si na přední tyči počkal na rohový kop Brugginka a hlavou otevřel skóre. Navázal tak na branku z minulého kola proti Wolfsburgu a prosadil se počtvrté z posledních šesti zápasů, které za Hannover odehrál.

Hannover však vedení neudržel. Po hodině hry Bielefeld předvedl první nebezpečnou akci a Wichniarek zařídil dělbu bodů. Ve zbytku utkání již ani jeden z týmů neskóroval, a tak oba přezimují ohroženy sestupem. Bielefeld má na sestupové příčky jen bodový náskok, Hannover nasbíral o tři body více.

Forma roste i Šimákovi, kterému výrazně pomohla výměna trenéra. Znovu ukázal, že se mu pod Marcusem Babbelem daří. Třetí branku po sobě sice nepřidal, ale připravil úvodní gól zápasu. Při poslední akci první půle Šimákův centr z rohového kopu zužitkoval Khedira a otevřel skóre. Předtím se mohl Šimák zapsat i mezi střelce, ale z přímého kopu z 30 metrů mířil jen těsně vedle. Celkem si za 76 minut na hřišti připsal čtyři střely na branku.

Bayern se po změně stran zlepšil a skóre otočil. Již po třech minutách dorazil Schweinsteigerovu střelu Borowski a v 66. minutě zblízka udeřil Toni. Při závěrečném náporu Stuttgartu vyrazil hostující brankář míč jen ke Khedirovi a ten svým druhým gólem v utkání zařídil dělbu bodů.

Podzimními králi německé ligy se stali fotbalisté Hoffenheimu. Nováček soutěže sice v posledním utkání první poloviny sezony jen remizoval s dvojnásobně oslabeným Schalke 1:1, i to mu však stačilo k návratu na první příčku o skóre před Bayern Mnichov.

Polepšila si i Hertha, která díky remíze Leverkusenu s Chotěbuzí poskočila na třetí příčku. Brankář berlínského celku Drobný chytil za stavu 1:0 čtyři velké šance Karlsruhe. Navíc měl podíl i na druhém gólu domácích, když jeho dlouhý výkop prodloužil Pantelič a Domovčijski zvýšil. Další dvě branky přidali domácí v závěru.

Výsledky - 17. kolo:

Dortmund - Mönchengladbach 2:1 (35. Zidan, 56. Sahin - 80. van den Bergh)
Bochum - Kolín nad Rýnem 1:2 (58. Dabrowski - 44. McKenna, 87. Ishiaku)
Brémy - Wolfsburg 2:1 (27. Mertesacker, 63. vlastní Josué - 3. Gentner)
Hamburk - Frankfurt 1:0 (59. Petrič)
Hannover - Bielefeld 1:1 (32. Štajner - 59. Wichniarek)
Hertha Berlín - Karlsruhe 4:0 (8. Nicu, 74. Domovčijski, 86. Lustenberger, 88. Rafael)
Leverkusen - Chotěbuz 1:1 (77. Rolfes - 90.+1 Shao)
Stuttgart - Bayern Mnichov 2:2 (45.+1 a 90.+1 Khedira - 48. Borowski, 66. Toni).
Hoffenheim - Schalke 1:1 (72. Teber - 40. Asamoah).