Eto'o nedal penaltu, přesto "Barca" vyhrála 2:0

[b]Aktualizováno.[/b] Fotbalisté Barcelony uspěli v prestižním souboji s odvěkým rivalem Realem Madrid a po výhře 2:0 vedou španělskou ligu již o osm bodů. Hosty dlouho držel ve hře brankář Iker Casillas, který dokonce chytil Samuelu Eto'ovi penaltu. Nejlepší ligový střelec však přece jen dal patnáctý gól v sezoně a zařídil Barceloně cenné vítězství, které v závěru ještě pojistil Lionel Messi. Real ztrácí na katalánský tým už dvanáct bodů a naděje na obhajobu titulu se mu rozplývá.

Real nastupoval k utkání s početnou marodkou, a tak musel nový trenér Juande Ramos při své ligové premiéře na lavičce "Bílého baletu" nominovat k utkání hned tři hráče z rezervy. Jeden z nich Miguel Fernandez už v první půli vystřídal zraněného Sneijdera. I bez tvořivého Nizozemce se Real vymanil z úvodního tlaku Barcelony a dokonce si vytvořil největší šanci úvodního poločasu. Drenthe šel sám na branku, ale Valdese nepřekonal.

Po změně stran se dlouho hrála opatrná hra, ale dvacet minut před koncem dostala Barcelona skvělou šanci na otevření skóre. Po faulu Salgada zahrával Eto'o pokutový kop, ale Casillas se vyznamenal. Navíc vzápětí chytil další Eto'ův pokus i Messiho dorážku. Oba útočníci se nakonec branky dočkali. Sedm minut před koncem nejprve Eto'o zblízka tečoval Puyolovu hlavičku, v nastavení pak unikl Messi a po Henryho přihrávce přehodil vybíhajícího Casillase.

Vydřené tři body za vítězství 2:1 nad Espaňolem Barcelona si připsali fotbalisté Valencie. Hosté sice hráli od 39. minuty bez vyloučeného Rufeteho, přesto dlouho kladli odpor. Vítěznou branku vstřelil až devět minut před koncem střídající Vicente. Valencia se minimálně do neděle posunula na druhé místo tabulky, Espaňol podvanácté z posledních 13 zápasů nevyhrál a zůstává osmnáctý.

Valencia, která ve dvou z posledních tří zápasů nebodovala, nezačala dobře. Po půlhodině hry se k míči dostal Martinez a parádní ranou z 20 metrů poslal Espaňol do vedení. Jenže pět minut před koncem uviděl druhou žlutou a následně červenou kartu bývalý hráč Valencie Rufete a oslabený Espaňol se dostal pod tlak, kterému však dlouho odolával. Až po hodině hry se míč odrazil k Albiolovi a ten vyrovnal. Devět minut před koncem si pak střídající Vicente naběhl na Villovu přihrávku a z téměř nulového úhlu protlačil míč do sítě.