Liverpool nevyužil přesilovku a s Arsenalem remizoval

Šlágr kola mezi Arsenalem a Liverpoolem svého vítěze nenašel. Český útočník Roman Bednář brankou do sítě Manchesteru City zajistil West Bromwichi vítězství 2:1.

Arsenal s Liverpoolem opět pouze remizoval

Již tradiční remízou 1:1 skončil šlágr 18. kola Premier League mezi Arsenalem a Liverpoolem. Hostující Reds nedokázali využít ani půl hodiny trvající přesilovou hru.

Po oboustranně opatrném začátku se poprvé do zakončení dostali hosté – Robbie Keane přiťukl před pokutovým územím míč Stevenu Gerrardovi, ale ten svojí dělovkou pouze vyprášil rukavice Manuela Almunii.

Domácí udeřili prakticky ze své první brankové příležitosti. Robin van Persie si zpracoval brilantní dlouhý pas od Samira Nasriho a pro něj zcela nezvykle pravou nohou nedal Pepemu Reinovi sebemenší šanci zasáhnout.

Hosté se od samého začátku utkání pokoušeli využít menší rychlosti stoperského dua William Gallas a Johan Djourou. Hráče Reds několikrát zastavila ofsajdová past, krátce před půlí však vyšla dokonale souhra mezi Alvarem Arbeloou a Keanem, který z podobné pozice jako van Persie propálil Almuniu.

Těsně před odchodem do šaten mohl Liverpool průběh utkání otočit, ale Gerrard po individuálním průniku Dirka Kuyta pálil ve skluzu mimo branku.

Druhá půle odstartovala šancí Lucase Leivy, se kterou si však Almunia poradil. Dalšímu vývoji zápasu dala zajímavý náboj červená karta pro domácího útočníka Emmanuela Adebayora, který po druhém žlutém faulu musel předčasně opustit hřiště.

Hráči Arsenalu se kupodivu nezatáhli do defenzivní ulity, nýbrž vyvinuli značné fyzické nasazení k tomu, aby svému soupeři půjčili míč co nejméně a naopak jej sami drželi na svých kopačkách co nejvíce.

Liverpoolu se podařilo Gunners zatlačit až v samotném závěru zápasu, ale mezi tři tyče už nemířil ani dalekonosný pokus Daniela Aggera ani hlavička střídajícího Nabila El Žara po centru Emiliana Insui.

Arsenal – Liverpool 1:1 (1:1)

Branky: van Persie (24.) – Keane (42.)

Duff – přišel, viděl, rozhodl

Newcastle United potvrdil, že se mu v poslední době proti Tottenhamu nebývale daří. „Straky“ natáhly sérii vítězných zápasů proti „kohoutům“ už na šest utkání.

Oba celky měly před vzájemným střetnutím na kontě shodně 19 bodů a vítězství mohlo jeden či druhý tým posunout do klidnějšího středu tabulky, zatímco poražený by zůstal těsně nad pásmem sestupu.

Lépe se do zápasu podařilo vstoupit domácím, kteří se už po 12 minutách dostali do vedení poté, co Charles N´Zogbia převzal dlouhý pas až od brankáře Shaye Givena a otevřel skóre.

Tottenham srovnal zásluhou Luky Modriće, který zužitkoval přihrávku Michaela Dawsona. Pro chorvatského záložníka to byl vůbec první střelecký úspěch v dresu Spurs.

Překvapivým hrdinou zápasu se nakonec stal střídající záložník Damien Duff, který se do hry dostal až dvě minuty před koncem řádné hrací doby. Irský reprezentant si krásně narazil míč s Markem Vidukou a poslal jej za záda Heurelha Gomese.

Newcastle United – Tottenham Hotspur 2:1 (1:1)

Branky: N´Zogbia (12.), Duff (90.) – Modrić (29.)

Bednář dal West Bromwichi naději

Vítězná branka českého útočníka Romana Bednáře v utkání s Manchesterem City posílila naděje Baggies na záchranu v Premier League.

Nepříliš pohlednou první půli okořenilo snad jen několik pokusů z větší vzdálenosti na obou stranách, avšak zcela jistě slušný individuální výkon Čecha Bednáře.

Ten zvedl diváky ze sedaček poprvé po půlhodině hry, kdy si výborně zpracoval dlouhý míč, vyměnil si jej s jedním ze spoluhráčů, následně si obhodil Gelsona Fernandese a zdařilou akci zakončil střelou, která však skončila pouze na tyči.

Bývalý hráč skotských Hearts měl jen o chvíli později další velkou příležitost, když se po rohovém kopu dokázal prodrat k hlavičce, ale trefil pouze protihráče stojícího u jedné z tyčí.

Ve druhém poločase přišlo konečně na řadu i koření fotbalu – tedy góly. Nejprve se radovali domácí, jejichž rychlý protiútok zakončil svoji první brankou v sezóně Luke Moore.

Citizens poté zvýšili aktivitu, ale stejně jako v průběhu celého zápasu se jim nedařilo vytvářet si brankové příležitosti. Až v 84. minutě se po autovém vhazování prosadil střídající Felipe Caicedo, který filigránskou patičkou zcela zaskočil brankáře Scotta Carsona, o jehož záda se míč odražený od tyče pomalu skutálel do sítě.

V závěru se rvaly o vítězství oba týmy. Štěstí se nakonec usmálo na domácí - po centru Gianniho Zuiverloona poslal fanoušky do extáze přesnou hlavičkou muž zápasu Bednář.

West Bromwich - Manchester City 2:1 (0:0)

Branky: Moore (69.), Bednář (90.) - Carson vlastní (86.)