Aston Villa vyhrála fotbalovou válku nad Hullem

Fotbalisté Aston Villy v zápase připomínajícím fotbalovou válku zvítězili na půdě Hullu vlastním gólem domácích 1:0 a do roku 2009 tak vstoupí na příčkách zajišťující postup do kvalifikace Ligy mistrů.

Během první půle hráči obou celků na hřišti zřejmě ještě rozdýchávali vánoční radovánky, jelikož za celých 45 minut nikdo z nich nedokázal vyprodukovat přímou střelu na jednu či druhou branku.

Hned v úvodu sice dostal míč do sítě domácí Nick Barmby, ale pro faul na brankáře Brada Friedela mu gól nebyl uznán.

Domácí se soustředili především na obranu, jelikož v posledních dvou zápasech inkasovali devět gólů. Směrem dopředu představoval největší nebezpečí Bernard Mendy, který na pravé straně podnikl několik útočných výpadů, ale jeho centry zůstaly spoluhráči nepochopeny. Rovnež Villans postrádali lehkost z předešlých utkání a do zakončení se nedostali.

Domácí vycítili, že Aston Villa nemá úplně nejlepší den a v úvodu druhého poločasu se pokusili dostat hosty pod tlak. Výsledkem však byla pouze nepřesná hlavička Richarda Garcii po rohovém kopu.

Na druhé straně to podobně nepřesně zkoušel z větší vzdálenosti Stilian Petrov. Bulharský reprezentant si u rozhodčího ještě žádal rohový kop, ale za své protesty viděl pouze žlutou kartu, což jen dokumentovalo podrážděný výkon hostů.

První střelu na branku mohli diváci spatřit až v 65. minutě, ale slabý pokus hostujícího Garetha Barryho nemohl brankáře Boaze Myhilla vystrašit.

I přes výraznou snahu domácích o vstřelení vítězné branky se nakonec radovali hosté. Z ojedinělého útoku odcentroval Ashley Young a před dotírajícím Gabrielem Agbonlahorem si míč do vlastní branky srazil Kamil Zayatte. Na výsledku už nic nezměnilo ani břevno, které v nastavení trefil Michael Turner.

Hull City – Aston Villa 0:1 (0:0)

Branka: Zayatte vlastní (88.)