Valencia porazila Atlético a předstihla Sevillu

Úvodní kolo španělské Primera División v novém roce přineslo změny v horních příčkách tabulky. Na druhé místo se vyhoupla Valencia, která po vítězství nad Atlétikem Madrid v poměru 3:1 vystřídala na této pozici Sevillu. Ta totiž pouze remizovala na domácím hřišti s Osasunou a propadla se na čtvrtou příčku. Třetí pozici drží Real, jenž porazil Villareal.

Z první pětice si své místo podržela pouze vedoucí Barcelona, která v 17. kole přivítala Mallorku. Katalánci sice po trefě Adurize z 15. minuty prohrávali, ale do konce poločasu stihl vyrovnat znovuzrozený kanonýr Thierry Henry. Definitivní odpor hostů ukončil v 75. minutě Andrés Iniesta a krátce před koncem utkání, když už hráli hosté bez vyloučeného Josemiho, navýšil skóre na 3:1 Yaya Touré.

Přímý souboj o druhé místo shlédli diváci na stadionu Mestalla, kde čtvrtá Valencia hostila třetí Atlético. Domácí byli lepším týmem a ve 39. minutě po trefách Davida Villy a Davida Silvy vedli již 2:0. Hosté sice v poslední minutě první půle z penalty snížili, ale nejlepší hráč zápasu Silva v 69. minutě zvýšil na konečných 3:1.

Druhé místo ztratila Sevilla, která sice od 50. minuty brankou Jesuse Navase vedla nad Osasunou, ovšem v poslední minutě utkání zařídil poslednímu celku bod trefou Walter Pandiani. V dresu hostů odehrál celé utkání český záložník Jaroslav Plašil.

Na Santiago Bernabéu viděli diváci souboj pátého Realu a šestého Villarealu. Zápas rozhodla jediná branka, kterou vstřelil po půlhodině hry Arjen Robben. “Bílý balet“ se díky třem bodům posunul na třetí místo.

Důležité klání o sestup se hrálo v Huelvě, kde místní Recreativo zdolalo v poměru 3:1 Numancii. Domácí se díky třem bodům vyhoupli na 17. místo a na svého dnešního soupeře ztrtrácí jediný bod.

Trápící se Espaňol, který okupuje sestupovou 18. pozici, čeká vítězství i po dnešním utkání na hřišti Athletiku Bilbaa. Hosté sice vedli po trefě Moisése z 36. minuty, ale třech bodů se opět nedočkali. Devět minut před koncem utkání vyrovnal Iraola.

Velmi dobré výsledky potvrdila Malága. V dnešním zápase porazili svěřenci kouče Antonia Tapii brankou Lola Gijón a patří jim překvapivě 8. místo.

Kontakt se špičkou ligové tabulky neztratila po utkání na půdě Getafe La Coruňa. Vítězství Deportiva 2:1 zařídil až v 81. minutě Sergio, který proměnil pokutový kop. La Coruňa předskočila Villareal a bodově se dotáhla na páté Atlético.