Nejlepším klubem roku 2008 Manchester United

Nejlepším fotbalovým klubem uplynulého roku byl vyhlášen anglický šampion i vítěz Ligy mistrů Manchester United, z českých mužstev je na tom nejlépe pražská Sparta. Výsledky ankety ve čtvrtek zveřejnila mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS).

Vítězem ankety se stal podruhé v historii Manchester United, který v minulém roce získal vedle triumfů v Premier League a Lize mistrů také titul z mistrovství světa klubů. Tým Alexe Fergusona tak navázal na své prvenství z roku 1999, kdy anketu IFFHS také vyhrál.

Na druhém místě skončil německý mistr Bayern Mnichov, třetí místo získali hráči Liverpoolu. Španělská Barcelona obhajovala triumf z roku 2007, ovšem v uplynulém roce jí patřilo až čtvrté místo. Pětici nejlepších uzavírá argentinský mistr Boca Juniors.

Z českých klubů je na tom nejlépe pražská Sparta, které patří 96. místo. Její konkurent, Slavia, je za uplynulý rok na 122. příčce. Mezi 350 nejlepších klubů se vešel i Slovan Liberec (182. místo) a ostravský Baník (279. příčka).