Manchester zadupal bezzubou Chelsea do země

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Manchesteru United vyhráli ve 21. kole Premier League doma nad Chelsea 3:0 a na vedoucí Liverpool ztrácejí už jen pět bodů. Manchester ovšem odehrál na rozdíl od současného lídra tabulky o dva zápasy méně a může tak manko vymazat. Tottenham pak trochu překvapivě prohrál ve Wiganu.

Figueroa zařídil vítězství Latics

Až branka Maynora Figueroy z 90. minuty rozhodla zápas na JJB Stadium, ve kterém domácí Latics zdolali Tottenham v poměru 1:0.

Utkání s minimem šancí příliš fotbalové krásy nepřineslo a diváci se zejména v první půli příliš bavit nemohli. Publikum bylo jistě zvědavé na výkon Jermaina Defoa. Anglický útočník jim toho však moc neukázal, jediným světlým momentem byl snad jeho individuální průnik středem hřiště zakončený skvělou přihrávkou na Didiera Zokoru, který však v dobré pozici trestuhodně minul.

Podobně si po měkoučkém centru Luky Modriče vedl i jeho spoluhráč Jamie O’Hara. Na druhé straně měl o něco dříve velké problémy brankář domácí Chris Kirkland, který jen s obtížemi zpacifikoval nepříliš nebezpečnou hlavičku Ledleyho Kinga.

Zřejmě největší šanci první půle měl po centru Ryana Taylora aktivní útočník Amr Zaki, ale jeho hlavička na vzdálenější tyč branku Heurelha Gomese minula. Do přestávky už se pak nic vážného nestalo.

Ani ve druhém poločase se obraz hry nikterak výrazně nezměnil a diváci byli svědky spíše boje uprostřed hřiště s minimem šancí. Kouč hostí Harry Redknapp se tak pokusil oživit hru střídáními, ale ani Darren Bent či Aaron Lennon kýžené zlepšení nepřinesli.

Byl to naopak Wigan, který v závěru utkání dominoval. Egypťan Zaki sice ani jednu ze svých šancí neproměnil, ale v 90. minutě, když už zápas spěl k remíze, si na rohový kop Ryana Taylora skvěle naskočil Figueroa a zajistil domácím tři body.

Wigan Athletic FC - Tottenham Hotspur FC 1:0 (0:0)

Branka: Figueroa (90.)

Manchester United zostudil Chelsea

Očekávaná dohrávka na Old Trafford byla až nečekaně jednoznačnou záležitostí, hostující Blues byli směrem dopředu absolutně neškodní a co víc, jejich vyhlášená obrana taky neměla svůj den a dovolila soupeři hned třikrát skórovat.

První poločas zápasu se nesl ve znamení velkého boje, ve kterém příliš mnoho šancí k vidění nebylo. Ústřední postavou tak byl spíše rozhodčí Howard Webb, který se snažil klidnit emoce na obou stranách a hned několikrát byl nucen ukázat hráčům žlutou kartu.

První za zmínku stojící čistě fotbalová akce přišla po přímém kopu Ryana Giggse z pravé strany. Ten namísto centru zvolil přímé zakončení a Petr Čech jeho ránu jen s obtížemi vyboxoval do bezpečí.

Po půl hodině hry měl zřejmě největší šanci úvodní pětačtyřicetiminutovky kanonýr Dimitar Berbatov, ale po přiťuknutí Wayna Rooneyho v dobré pozici nevystřelil příliš razantně ani přesně a brankář Čech si s jeho pokusem bez obtíží poradil.

Krátce před přestávkou ještě zahrozil Park Ji-Sung, do jehož střely se však obětavě vrhnul po třízápasové stopce navrátivší se kapitán Chelsea John Terry. Do kabin se přesto za bezbrankového stavu nešlo.

Po rychle rozehraném rohovém kopu Rayna Giggse se totiž hlavou trefil Cristiano Ronaldo. Rozhodčí však branku neuznali, jelikož vše se odehrálo ještě před pokynem sudího Webba. Obránci Chelsea se však nepoučili a Giggsův opakovaný roh se po mírné teči Berbatova dostal až na hlavu Nemanji Vidiče, který otevřel skóre zápasu.

Do druhé půle hosté nastoupili s velkým odhodláním a nasazením, což však vedlo pouze k optické převaze a nikoliv brankovým příležitostem. Naopak, po hodině hry si na levém křídle vystřihli pěknou kombinaci Ronaldo s Patricem Evrou a druhý jmenovaný svým centrem našel před bránou Rooneyho, jenž prostřelil Čecha podruhé.

Blues nebyli schopní vůbec žádné reakce a jejich hra byla naprosto bezzubá. Nebylo tak divu, když domácí přidali i třetí gól. Po centru Ronalda si na míč skvěle naběhl Berbatov a dokončil tak popravu Chelsea. Sám portugalský mág Ronaldo měl ještě před touto brankou velkou šanci, kterou mu však rozhodčí upřeli mylným odmáváním ofsajdu.

Manchester United FC - Chelsea FC 3:0 (1:0)

Branky: Vidič (45.), Rooney (63.), Berbatov (87.)