Liverpool neudržel vedení v derby s Evertonem

Hráči FC Liverpool přišli v závěru pondělního utkání Premier League proti Evertonu o výhru a po remíze 1:1 přišli o možnost vrátit se do čela tabulky, kde zůstal Manchester United.

V prestižním derby vedl favorit od 68. minuty díky Gerrardovi, v 87. minutě však vyrovnal Australan Cahill.

Domácí Liverpool dlouho nemohl vyzrát na pevnou obranu hostů, která již pět utkání neinkasovala. Pomohl mu až mokrý trávník, po kterém se svezla tvrdá rána Gerrarda z 25 metrů.

Stejně jako v dalších víkendových zápasech 22. kola se výsledek měnil v samotném závěru, kdy vložil nehlídaný Cahill svou hlavu do centru Artety. Australský reprezentant je expertem na tato derby, do sítě slavnějšího Liverpoolu se trefil v Premier League již počtvrté.