Rozhodčí potopili Fiorentinu, měla brát bod

Juventus Turín ve šlágru 20. kola Serie A i díky rozhodčímu porazil Fiorentinu, v čele ale díky Adrianově brance dál zůstává Inter Milán.

Juventusu pomohl rozhodčí, Interu Adriano

Šlágr kola byl předem jasný. Fiorentina přijela do Turína vyzvat Juventus a nebyla daleko od bodu. Po zápase si fanoušci Fialek hodně stěžovali na rozhodčího a podle televizních záběrů oprávněně. Juventus začal utkání lépe a velkou šanci měl Amauri, branku ale dal až Claudio Marchisio, který z úhlu překonal Freye.

Fiorentina se ale dostala do hry a měla několik příležitostí vyrovnat. Nejprve ve vápně upadl po kontaktu s Buffonem Gilardino, ale rozhodčí zůstal ledově klidný, stejně jako později při pádu Jovetiče. Obě penalty by byli sporné, fanouškům Fialek ale pije krev jiné rozhodnutí. Alberto Gilardino dorazil do branky vyraženou střelu a radoval se z branky. Čárový rozhodčí ale odmával ofsajd, který už od pohledu nebyl. Televizní záběry omyl rozhodčího potvrdily, Fiorentina tak přišla o regulérní branku i o bod.

Inter hostil doma Sampdorii a nepředvedl nijak zářný výkon. Za zmínku stojí pouze dvě události. Ve 40. minutě byl vykázán trenér Mourinho na tribunu za námitky proti výrokům rozhodčího a v nastaveném čase prvního poločasu rozhodl jedinou brankou zápas Adriana.

Milán deklasoval Bolognu, AS Řím Neapol

Velmi nadějně začala Bologna doma proti Milánu. Už v deváté minutě si z penalty připsal další branku domácí Marco Di Vaio, Bologna ale vedení rychle ztratila. Za tři minuty vyrovnal Clarence Seedorf a za další tři Kaká z penalty už poslal Milán do vedení. Ve 40. minutě pak definitivně rozhodla červená karta pro Gaby Mudingayie. Ještě do poločasu se znovu trefil Kaká a definitivní podobu výsledku dal po hodině hry David Beckham.

Překvapivě hladce si tři body z Neapole odvezlo římské AS. Už v první půli se trefily oba hostující stopeři, Juan i Mexes. Po přestávce ještě přidal třetí branku Vučinič a definitivně rozhodl o třech bodech pro Vlky. AS Řím už má v tabulce stejně bodů jako Neapol a na šesté místo ho odsouvá pouze horší skóre.

Lazio doma vyhořelo

Naopak propadák doma zažilo Lazio. To poslal do vedení proti Cagliari už ve třetí minutě Tommaso Rocchi, ale už ve dvacáté minutě znamenala proměněná penalta Acquafrescy vedení Cagliari 3:1, když se předtím dvakrát trefil Jeda. Ještě do poločasu přidal další branku Matri a Lazio mělo do druhého poločasu co dělat. To nakonec paradoxně položily penalty. Nejprve pokutový kop neproměnil Tommaso Rocchi a poté selhal i Mauro Zárate. Cagliari si tak odváží z Říma velmi překvapivé tři body.

Zápas plný zvratů vidělo Palermo. Udine na jeho hřišti vedlo rychlou brankou Pepeho, ale Fabio Simplicio dvěma brankami utkání otočil. Poté ještě vedení Palermo zvýraznil Cavani, v zápětí ale snížil Di Natale. Víc už toho ale hosté nestihly, Palermo tak doma těsně vyhrálo.

Hned šest branek viděli diváci v Lecce. Domácí vedli nad Turínem po dvou brankách Munariho 2:0, ale hosté díky Suamelovi s Dellafiorem vyrovnali. Lecce poté šlo znovu do vedení brankou Castilla, ale Cesare Natali rozhodl o spravedlivé dělbě bodů.

Sieně stačila k výhře nad Atalantou jediná branka Mario Fricka. Jediná branka znamenala také vítězství Chieva. Tomu pomohl na hřišti Regginy domácí Carlos Carmona, který byl vyloučen ještě v prvním poločase. V nastaveném čase pak rozhodl Vincenzo Italiano. V posledním zápase si body podělily CFC Janov a Catania. Brankami se o to postarali Diego Milito a Jorge Martínez.