Bayern i Brémy bez bodu. Hoffenheim zpět v čele

V ostře sledovaném šlágru uspěl HSV. I díky sporným situacím při (ne)gólových střelách Bayernu. Hoffenheim pokračuje ve skvělých výkonech a už zase vede bundesligový peloton. Překvapením kola je tří bodový import z Brém. Bielefeld si připsal velecenné vítězství v boji o přežití.

Tak trochu překvapivým vítězstvím Hamburgeru SV nad Bayerem Mnichov skončil šlágr 18. kola. Hráči HSV jednoznačně opanovali první poločas. Vytěžit mohli i výraznější než jednogólové vedení zásluhou pohotového Petriče. Po přestávce se Bayern vzepjal k lepšímu výkonu. Vytvořil si brankové příležitosti, a dokonce překonal Franka Rosta. A to zřejmě hned dvakrát, přesto na ukazateli skóre svítila u hostů po zápase velká nula. Nejprve nebyla uznána branka Tonimu, po velmi sporném útočném faulu. Ještě diskutabilnější okamžik nastal po hlavičce Kloseho.

Frank Rost sice pohotově máchl rukou a míč vyrazil. Podle opakovaných záběrů se vše událo nejspíš těsně za brankovou čarou. Neuznaný gól vyvolal rozpaky u manažera Bayernu Uliho Hoenesse. „Tato situace mě jednoznačně vede k závěru, aby při zápase byla používána kamera na brankové čáře.“

Jürgenn Klinsmann po zápase neskrýval zklamání z výkonu svých svěřenců. „První poločas jsme doslova prospali. Hráči nevyvíjeli na protivníky žádný tlak a nechali HSV v poklidu kombinovat. Potom jsme sice měli několik velkých šancí, ale ty jsme zahodili.“

Naopak ve vítězné euforii se po zápase utápěl trenér HSV Martin Jol. „Byl to nejlepší zápas za mého působení u týmu. Hráli jsem výtečně v první půli, ale i po přestávce jsme měli šance na zvýšení vedení.“

Leverksuen remizoval, Brémy padly doma

Leverkusen si z Westfálska nakonec odvez alespoň bod. Dortmund dostal vedení darem od stopera Bayeru Sinkiewicze. Jeho otálení v rozehrávce vyplynulo ve střeleckou radost Freie. Po celý zbytek utkání pak jasně dominovali kombinačně zdatnější hráči Leverkusenu. Z mnoha šancí se ujala až přesná střela Helmese. Právě Patrick Helmes se při dlouhodobém zranění Ibiševiče stává žhavým adeptem na titul nejlepšího střelce sezóny.

Rumunský internacionál Sergio Radu se nádherným lobem postaral o jedinou branku Kolína v remízovém střetnutí s Wolfsburgem. Pro zkušeného útočníka byl střelecký úspěch o to radostnější, že v Kolíně hostuje právě z Wolfsburgu.

Podceňovaná Arminia Bielefeld vyrabovala Weserstadion. Brémy se musely obejít bez hlavních útočných hvězda Diega a Pizzara. A o záchranu bojující hráči Bielefeldu toho dokonale využili. Vítěznou a svou již jedenáctou trefu v sezóně zaznamenal ostrostřelec Wichniarek.

Povedenou premiéru v nové Rhein-Neckar Aréně a návrat do bundesligového čela zažili hráči Hoffenheimu. Hvězdy podzimu Ibiševiš a Obasi jsou pro zranění ze hry, ale jejich nástupci v útoku „Hoffe“ se rovněž činili. Jednou se prosadil Demla Ba. Druhou branku zaznamenal host z Brém Sanogo. Radost z vítězství 2:0 kalilo pouze zranění dalšího nováčka brankáře Hildebranda.