Chelsea pod Hiddinkem porazila Aston Villu

[b]Aktualizováno.[/b] Chelsea porazila ve 26. kole anglické ligy Aston Villu na jejím hřišti 1:0. Londýnský celek, který poprvé vedl nizozemský trenér Guus Hiddink, vyhrál v birminghamském Villa Parku v Premier League poprvé od března 1999. K výhře hostů pomohl několika důležitými zákroky Petr Čech.

Jedinou branku zápasu vstřelil 19. minutě nejlepší střelec soutěže Nicolas Anelka, který po akci spoluhráče Lamparda zblízka přehodil brankáře Friedela. Francouzský kanonýr, který nastoupil pro Chelsea v atypickém dvoučlenném útoku s Didierem Drogbou, má na svém kontě 15 ligových branek.

Arsenal doma bez branek remizoval se Sunderlandem a už ve třetím ligovém zápase za sebou zopakoval tento výsledek. Branku nedokázala vstřelit ani nová akvizice týmu Andrej Aršavin, který ve svém premiérovém zápase za londýnský celek nastoupil v základní sestavě. Ruský záložník či útočník, který přišel na úplném závěru zimního přestupního období ze Zenitu Petrohrad, svůj debutový zápas nedohrál a v 63. minutě byl vystřídán.

Bolton porazil West Ham na svém stadionu 2:1 a obě branky vstřelil během prvních jedenácti minut. Úvodní trefu obstaral v 10. minutě z trestného kopu domácí útočník Taylor, na rozdíl dvou branek zvyšoval jen o minutu později svým desátým ligovým gólem záložník Kevin Davies. West Ham, v jehož dresu se ani dnes nedokčkal debutu Radek Kováč, dokázal v 66. minutě pouze snížit gólem středopolaře Parkera.

Stoke remizovalo na svém stadionu s Portsmouthem 2:2 a všechny branky padly až v poslední čtvrthodině. Nejdříve poslal hosty do vedení chorvatský středopolař Kranjčar, domácí útočník Beattie však během následujících pěti minut otočil dvěma brankami vývoj utkání. Stoke přišlo o tři body v úplném závěru, kdy střelu portsmouthského obránce Hreidarssona nešťastně tečoval do vlastní branky Shawcross.