Z procházky růžovým sadem nakonec bylo drama

[b]Aktualizováno.[/b] Klíčový podíl na výhře fotbalistů Slavie nad Plzní v poměru 3:2 v pondělním utkání 17. kola Gambrinus ligy měl záložník Pražanů Marek Jarolím, který dal hattrick. V závěru se podařilo hostům snížit zásluhou Mliky a Limberského a lídr ligy se pak o výhru bál až do konce.

Trenér Slavie Karel Jarolím postavil v prvním utkání jara hned trojici zimních posil Trappa, Bestu a Fořta. Navíc hrál v obraně mladý Hošek místo potrestaného Brabce. Nastoupit měl také další bek Grajciar, kterému ale start znemožnil zánět spojivek. Slavia se hned od úvodu tlačila dopředu, ale první vážnější šanci měla až ve 13. minutě a hned z toho byl gól. Po rychlém útoku přistrčil Fořt míč na Marka Jarolíma, ten se zbavil dvou obránců a levou nohou napálil balon pod břevno. Uběhlo sotva šest minut a stejný hráč tentokrát pravačkou trefil šibenici a nedal bezmocnému Ticháčkovi šanci.

O chvíli později už zahrozili také hosté. Táhlou střelu Horvátha domácí brankář Vaniak s problémy pokryl. Slavia ovšem dál pokračovala v převaze a měla i další slibné šance. Po centru Besty se k zakončení hlavou dostával Fořt, ale Ticháček byl u míče o něco dříve. Zhruba za minutu předkádal do velké příležitosti Janda balon Bestovi, tomu ale míč jen prošel mezi nohama. Těsně před přestávkou ještě aktivní Besta našel na zadní tyči Jandu, jehož hlavička v tísni mířila vedle branky. Na druhé straně pak protáhl zkřehlého Vaniaka plzeňský Kolář.

Hned v úvodu druhého poločasu měla velkou šanci Plzeň. Petrželova střela byla zblokována a jeho další rána trefila jen ležícího spoluhráče Krbečka. Nedlouho poté střílel po průniku na opačné straně Fořt, avšak nepřesně. Hostům se v útoku nedařilo a o své šance se připravovali vlastními chybami. Trochu oddechu nabídl fotbalistům po hodině hry hlavní rozhodčí Jílek, který potřeboval ošetření. Zhruba po minutě už byl ale blízko u střetu domácího Jandy a brankáře Plzně Ticháčka, který posoudil jako nedovolený a nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Marek Jarolím a dovršil hattrick.

Deset minut před koncem se dostal do zakončení Petržela, ale jeho zblokovaná střela šla vedle. Zranění hlavního sudího Jílka bylo nakonec vážnější, a tak ho musel vystřídat čtvrtý sudí Hrubeš. Šest minut před koncem se podařilo hostům snížit. Pokus Horvátha vyrazil Vaniak jen před dobíhajícího Mliku, pro kterého nebyl problém míč doklepnout do sítě. V závěru dal gól ještě Kolář, ale už před tím rozhodčí Hrubeš pískal faul. Z přímého volného kopu však hosté nic nevytěžili. Jenže po dalším závaru napálil odražený míč do sítě Limberský a vykřesal pro Plzeň naději. Slavia si však výhru nakonec pohlídala a zůstala v Edenu v této sezoně neporažená.

Utkání jste mohli sledovat ON-LINE zde.

17. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:2 (2:0)
Branky: 13., 19. a 66. z pen. M. Jarolím - 84. Mlika, 90. Limberský. Rozhodčí: Jílek - Chytil, Gallo. ŽK: Ticháček, Jiráček, Navrátil (všichni Plzeň). Diváci: 9517.

Slavia: Vaniak - Suchý, Hošek, Hubáček, Švento - Janda (70. Belaid), M. Jarolím, Trapp (46. Cissé), Černý - Fořt (86. Pekhart), Besta. Trenér: K. Jarolím.
Plzeň: Ticháček - Ševinský, Navrátil, Polák (46. Halama), Jiráček - Petržela, Limberský, Horváth, Kolář - Rezek (81. Varadi), Krbeček (69. Mlika). Trenér: Vrba.

[ 23.2.2009 - MediaFax | Foto: ČTK ]